Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Васил Антонов от Видин е първият национален шампион по лека атлетика за 2022 година

Снимка: сп. Атлетика

Първият национален шампионат по лека атлетика за 2022-а година се състоя в зала „Асикс арена“ в София с надпревара на четирибой за момичетата и момчета под 14 години.

Васил Антонов от видинския клуб "Радуканови" спечели шампионската титла при момчетата.

Антонов финишира далеч пред останалите на 60 метра с препятствия с време 9.15 сек. Възпитаникът на Златка и Мирослав Радуканови постигна и 5.07 на скок дължина. На скок височина видинчанинът записа 1.28 м. Талантливият видински атлет бе най-бърз и в последната дисциплина- бягането на 800 метра, като завърши за 2:31,01 мин. С общ резултат от 259 точки, което е национален рекорд, Васил Антонов заслужено се окичи със златния медал в националния шампионат в зала и затвърди победата си във веригата „А1 атлетика за младежи“ през 2021 година. На второ място остана Илиян Марков от "Тракия" Пловдив, трети се нареди Георги Попов от "Спартак" Плевен.

В националния шампионат при момчетата участваха над 60 атлети от цялата страна.

Видинският клуб "Радуканов" се представи с 6 състезатели. Пламен Митков завоюва 9-о при момчетата, а Рая Пламенова и Божидара Иванова заеха съответно 11 и 17-о място от 146 стартирали момичета.

Млади огнеборци се състезаваха във Видин

Отборът на ППМГ "Екзарх Антим I"- Видин, спечели първото място на провелото се днес във Видин областно състезание на Младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец". Участие в състезанието взеха 7 отбора, сформирани в училища от общините Видин, Ружинци и Кула.  Към  спортсменска  игра апелира в началото на състезанието Георги Георгиев..

публикувано на 17.05.22 в 14:58

Ясни са полуфиналистите в турнира по футбол на малки врати в Мездра

Станаха известни полуфиналистите в 21-ото издание на общинския турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. Това са: от предварителна група "А" - Балкански вихър 1933 (Руска Бела) и Диема (Върбешница ), от предварителна група "Б" - Кохонес гранде (Мездра) и Ботевъ (Брусен) .  В последната, решителна среща в предварителна група..

публикувано на 17.05.22 в 11:55

Златни медали за борци от Монтана

Златни медали спечелиха родените в Монтана борци Стефан Григоров и Дейвид Димитров. Възпитаниците на треньора Детелин Костов – Деко взеха участие с националния отбор на България по класическа борба на турнир в Тирана /Албания/. Страната ни остана на второ място по медали, след Италия, трети са домакините. Стефан Григоров и Дейвид Димитров..

публикувано на 17.05.22 в 11:52

Моделисти от Враца представят България на световните финали

Отборът на Спортно-технически моделен клуб Враца, който е носител на бронзовите медали, ще представлява България на Световните финали "Horizon Hydrogen Grand Prix" /Световна организация за екология под наслов "Водород - енергия на бъдещето"/ в Нидерландия.   На 14 май се проведе второто национално първенство за автомодели в мащаб 1/10 задвижвани с..

публикувано на 17.05.22 в 11:05

Монтана приема Спартак /Варна/ в събота

Монтана ще изиграе последната си среща от настоящото първенство на Втора лига в събота.  Домакинският мач със Спартак /Варна/ от 38-ия кръг е от 16.45 минути и ще бъде предаван пряко по един от спортните телевизионни канали. По същото време ще се изиграят и останалите седем срещи от този кръг. Двубоят за монтанци ще е за престиж, а за Спартак ще е..

публикувано на 17.05.22 в 10:25

"Ботев" изпусна шанса да се спаси от изпадане

"Ботев" и "Царско село" отложиха интригата около изпадащия от елита за последния кръг. Дербито завърши 0:0, което преди последния мач дава предимство на врачани. Те обаче ще гостуват на Пирин в 32-ия кръг, докато "царете" приемат "Локомотив" в София. Към този факт може да се добави и още един – противниците на борещите се да не изпаднат директно..

публикувано на 17.05.22 в 09:40

Медали за каратеки от Монтана

Шест медала спечелиха каратеките на Компас /Монтана/ на силния турнир купа "Алеко" в Свищов. Треньорът Георги Георгиев - Бомбата заведе 9 състезатели. Златен медал спечели о тборът по ката, момичета 2009-2010 г., в състав Сияна Тихолова, Деница Ваньова и Цветина Георгиева. В индивидуалното класиране на ката Сияна Тихолова взе сребро, а на кумите,..

публикувано на 16.05.22 в 17:38