Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Мохамед Сила се присъедини към Левски /Лом/

Левски 2020 - Лом
Снимка: радио Видин

Мохамед Сила ще играе за Левски 2020 /Лом/ в контролната среща с Банско днес. Африканецът получи по-дълга почивка от останалите, но вече е в Сандански. Очаква се първи минути с новия си тим да запише Георги Манолиу. Младият атакуващ полузащитник имаше проблеми с ахилеса. Спарингът е от 14 часа на стадиона в село Марикостиново. В предишните две контроли момчетата на треньорите Анатоли Тонов и Венци Иванов записаха победи – 2:1 над Септември /Симитли/ и категоричното 4:0 над Марек /Дупница/.

Европейски титли за Митко Петров от "Селановци 2006"

Състезателят на спортен клуб "Селановци 2006" Митко Петров спечели два златни медала от Европейското първенство по канадска борба в столицата на Румъния Букурещ. Българският национален отбор заслужи отборната титла. "Митко Петров в тежката категория, която е най-престижната, спечели два златни медала- на лява и на дясна ръка. На лява ръка беше..

публикувано на 18.05.22 в 16:40

Монтана без Мехди Уамри срещу Спартак

Монтана няма да разчита на Мехди Уамри за съботния мач със Спартак /Варна/ . 22-годишният нападател е със спрени състезателни права за един мач от Дисциплинарната комисия на БФС за натрупани 5 жълти картони.  Наложена е и глоба от 75 лева.  Мачът на стадион "Огоста” в събота, трябваше да бъде телевизионен, но падна от ефир в..

публикувано на 18.05.22 в 11:14

Волейболна победа за България в Арена Вършец

Националният волейболен отбор на България за мъже превърна контролната среща с Испания в истински празник за любителите на спорта. В препълнената зала на курортния град лъвовете пребориха противниците с 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:14). Селекционерът Николай Желязков даде възможност за изява на максимален брой играчи от разширения състав, готвещ се за..

публикувано на 18.05.22 в 10:45

Млади огнеборци се състезаваха във Видин

Отборът на ППМГ "Екзарх Антим I"- Видин, спечели първото място на провелото се днес във Видин областно състезание на Младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец". Участие в състезанието взеха 7 отбора, сформирани в училища от общините Видин, Ружинци и Кула.  Към  спортсменска  игра апелира в началото на състезанието Георги Георгиев..

публикувано на 17.05.22 в 14:58

Ясни са полуфиналистите в турнира по футбол на малки врати в Мездра

Станаха известни полуфиналистите в 21-ото издание на общинския турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. Това са: от предварителна група "А" - Балкански вихър 1933 (Руска Бела) и Диема (Върбешница ), от предварителна група "Б" - Кохонес гранде (Мездра) и Ботевъ (Брусен) .  В последната, решителна среща в предварителна група..

публикувано на 17.05.22 в 11:55

Златни медали за борци от Монтана

Златни медали спечелиха родените в Монтана борци Стефан Григоров и Дейвид Димитров. Възпитаниците на треньора Детелин Костов – Деко взеха участие с националния отбор на България по класическа борба на турнир в Тирана /Албания/. Страната ни остана на второ място по медали, след Италия, трети са домакините. Стефан Григоров и Дейвид Димитров..

публикувано на 17.05.22 в 11:52

Моделисти от Враца представят България на световните финали

Отборът на Спортно-технически моделен клуб Враца, който е носител на бронзовите медали, ще представлява България на Световните финали "Horizon Hydrogen Grand Prix" /Световна организация за екология под наслов "Водород - енергия на бъдещето"/ в Нидерландия.   На 14 май се проведе второто национално първенство за автомодели в мащаб 1/10 задвижвани с..

публикувано на 17.05.22 в 11:05