Йоло Николов с второ класиране

Снимка: Радио ВИДИН

Йоло Николов треньор на шампионката по лека атлетика при жените Милица Мирчева, заслужи сребърно отличие при мъжете на Националния шампионат по полумаратон, който се проведе на 3 април, в рамките на седмото издание на Маратон Стара Загора (СК Атлет - Мездра)

При мъжете, където на старт застанаха 70 атлети, битката за първото място беше между 38-годишния ветеран Йоло Николов (Атлет - Мездра) и 7 години по-младия от него Стоян Владков (Локомотив - Дряново). Йоло водеше през първата половина от дистанцията, но в крайна сметка финишира втори с време 1:08:42 ч, само на 12 секунди след Владков, който спря хронометъра на 1:08:30 ч. Трети завърши Стефан Йорданов (Стратеш Атлетик - Ловеч) с 1:10:11 ч. Другият представител на СК Атлет - Мездра в бягането на 21 км Мирослав Спасов зае 57-о място с 1:47:15 ч.

Йоло Николов има четири титли при мъжете в полумаратона - през 2013-а, 2014-а, 2015-а и 2016 г., а през 2019 г. шампион на страната стана Митко Ценов (Атлет - Мездра), който в момента е състезател на СКЛА "Митко Ценов Рънинг Тийм“.

В генералното класиране в полумаратона в рамките на Старозагорския маратон Милица Мирчева е първа при жените, а Йоло Николов - трети при мъжете.

Междувременно състезателят на СК Атлет - Мездра Иво Балабанов, който в момента е студент в California Baptist University (CBU) в Ривърсайд, САЩ, направи историческо бягане на 5000 м. Това стана на 1 април на състезанието West Coast Relays 2022 в Кловис, Калифорния. 25-годишният атлет от Благоевград пробяга 5-километровата дистанция за 13:56.55 мин.

Това е негово лично постижение (PB) в тази дисциплина, десето във вечната ранглиста на България и най-добър резултат на български атлет в бягането на 5000 м от 1994 г. насам. Националният рекорд в тази дисциплина - 13:13.15 мин., принадлежи на Евгени Игнатов и е поставен на Европейското първенство в Щутгарт през 1986 г., където най-добрият наш състезател в средните и дълги бягания финишира четвърти, само на 27 стотни от бронзовия медал.

Видински състезатели участват на Световното по кану-каяк

Петима състезатели от видинския Клуб по водни и гребни спортове - Бонония  участват на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив. Надпреварата започна днес, 17 юли, а от Видин се включват кануистите Виктор Тодоров, Мартин Теодосиев и Павел Планимиров, един каякар - Божидар Транков и Милена Милчова - в едноместен каяк на 500 метра, каза..

публикувано на 17.07.24 в 15:10

"Монтана" представя отбора си срещу "Ком"

"Монтана" ще играе приятелска среща с новака във "В" Северозападната трета лига "Ком"/Берковица/. Мачът на стадион "Огоста" е тази вечер от 19.00 часа. Преди него монтанци ще представят официално селекцията си за новия сезон на Втора лига. "Монтана" смени двама треньори по време на лятната подготовка. Петър Колев стартира заниманията, след което..

публикувано на 17.07.24 в 12:04

Видинчани с два златни и един бронзов медал от световното по кану-каяк за ветерани

Елена Петкова от видинския Спортен клуб по кану-каяк "Бдин 77" завоюва два златни медала от Световното първенство по кану-каяк за ветерани в Пловдив. Тя е световен шампион в дисциплините - 500 м. едноместен каяк, при 50-54 г. жени и 200 м. едноместен каяк отново в същата възрастова група. Друг състезател от града и клуба Кирил Флоров заслужи..

публикувано на 16.07.24 в 16:47

Първият мач на "Ботев" (Враца) е с по-късен час заради горещините

Заради горещините от Българския футболен съюз взеха решение да преместят началните часове на срещите от първите два кръга в Първа лига. Това означава, че първото домакинство на врачанския "Ботев" в кампанията, което е предвидено за 21 юли /неделя/, ще започне от 19:00 часа на градския стадион. Първоначално часът беше друг, но заради високите..

публикувано на 16.07.24 в 12:37
Европейски ден на спорта в ОУ

Йоана Георгиева ще участва на Олимпиадата в Париж!

Видинчанката Йоана Георгиева ще участва в Олимпийските игри в Париж, съобщиха от Българската федерация по кану-каяк. Спортният арбитражен съд в Лозана обяви своето решение, че Йоана е невинна по обвинението за нарушаване на анти-допинговите правила. Временното спиране на правата, наложено на 10 юни 2024 г., се отменя.Това означава, че Йоана..

публикувано на 15.07.24 в 20:44

"Монтана" привлече баскетболистка от Пловдив

Ралица Кенарева е третото ново попълнение в женския баскетболен тим на Монтана.  Тя е на 20 години и идва от Академик /Пловдив/.  Кенарева е родена на 23 декември 2004 година в Сливен, висока е 169 см.  17 мача с Академик гардът записва средно по 11.4 точки, 4.8 борби и 4.9 асистенции на среща.

публикувано на 15.07.24 в 18:03

Близнаци спечелиха първото в историята на Вършец маратонско бягане в планината

Близнаци спечелиха маратонското бягане „Вършец ултра".  В планинското състезание, кръг от веригата Run Bulgaria, в курортното градче взеха участие 170 професионалисти и любители. Братята - близнаци Георги и Тенчо Жекови спечелиха първото в историята на Вършец маратонско планинско бягане. Те пробягаха дистанцията от близо 50 км, от Вършец до Тодорини..

публикувано на 15.07.24 в 07:10