Локомотив (Мездра) не се затрудни срещу съименника си от Дряново

Снимка: Община Мездра

Локомотив /Мездра/ победи Локомотив /Дряново/ с 3:1 в срещата  от 31 кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините натиснаха още от началото, но след грешка в защитата гостите поведоха в 23-та мин.с гол на Манолов.

В 42-та мин. Ваньо Иванов изравни за 1:1 след  самостоятелен пробив.

В 44-та мин. юношата Иван Аспарухов удари греда. В 45-та мин. главният съдия Никола Петров отсъди дузпа за мездренчани , но вратарят на гостите спаси удара на Митко Милчев и първото полувреме завърши 1:1.

През второто полувреме натискът на домакините продължи и логично  в  66-та мин. Михаил Иванов отбеляза за  2:1.

68-та мин. бе на Иван Аспарухов-младши , който със страхотен удар за своите 17-години отбеляза за крайното 3:1.

Мездренчани  можеха да отбележат още, но направиха куп пропуски.

Диан Попов пусна в игра следните футболисти:

Васил Асенов, Стефан Стефанов /80 Стоян Иванов/, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев /к/, Гроздан Илиев, Антонио Йорданов, Митко Милчев, Пламен Венелинов /87 Методи Янков/, Михаил Иванов, Иван Аспарухов /85 Паоло Петков/

Останалите мачове от кръга:
Гостуващият Локомотив (Горна Оряховица) разгроми Ботев II (Враца) с 1:5. Врачани поведоха в 40-на мин. с гол на Пламен Спасов, но до края на мача инкасираха 5 попадения в мрежата си.
През втората част много по-опитният отбор на гостите стигна до категоричната победа с попадения на Ивайло Тодоров /55/, Тодор Бакърджиев /60/, Димитър Байдаков /70/, Кристиян Райчев /75/ и Кристиян Дечев /83/.
За Ботев 2 започнаха: Христо Митов, Мариян Кусев, Теодор Димитров, Луис Фелипе, Георги Георгиев, Николай Константинов, Тодор Горанов /к/, Митко Панов, Дейвид Симеонов, Пламен Спасов, Асен Русинов.
Бдин (Видин) се върна на победния път след класическото 3:0 срещу дубъла на Етър (Велико Търново). Спартак (Плевен) вкара пет пъти и не допусна попадение в своята мрежа срещу Ювентус (Малчика). Вихър (Славяново) разочарова феновете си и отстъпи с 0:1 на Севлиево. Янтра (Полски Тръмбеш) победи с 2:0 Дреновец, а Партизан (Червен бряг) получи служебна победа срещу извадения от групата Пещера (Галата). Академик (Свищов) надделя над Павликени с 2:0, а отборът на Левски 2007 почива.
В класирането Спартак (Плевен) е на първа позиция с актив от 75 точки - 24 победи, 3 равни и 2 загуби. Отборът на Бдин е на четвърта позиция.

Приключи Първият шахматен турнир за Купата на Община Ружинци

Първи турнир по шахмат за Купата на Община Ружинци се проведе в село Дреновец. Турнирът е организиран от сдружение "Достоен живот 22". От Общината е осигурен награден фонд за участниците. 36 се включиха в турнира.  С първи шахматен ход на масата кметът на Ружинци Александър Александров даде началото. Купата спечели Петър Цаков от Козлодуй, съобщи..

публикувано на 25.04.24 в 15:18

Съдии от столицата за мача на "Бдин" в събота

Съдийска бригада от София ще ръководи срещата от 30-ия кръг на Втора футболна лига между отборите на "Бдин" Видин и "Литекс" Ловеч. За главен съдия е определен опитният арбитър Димитър Буров, който е служител на НСО, ще му помагат Мартин Ангелов и Владимир Велев. Четвърти съдия Валентин Стефанов, съдийски наблюдател Иво Боев. Срещата е в събота, 27 април,..

публикувано на 25.04.24 в 14:21

Денислав Сталев ще ръководи дербито във Варна

Денислав Сталев бе назначен да бъде главен съдия на дербито на 30-ия кръг на Втора лига във Варна. В събота, от 13:15 часа, арбитърът ще изведе футболистите на лидера "Спартак" и гостите от "Монтана", които са на четвърто място в класирането. Негови помощници ще бъдат Желязко Пилатов и Месут Ахмедов. Четвърти арбитър е Георги Стоянов, а делегат на..

публикувано на 25.04.24 в 14:05

"Монтана" губи защитник за гостуването във Варна

Централният защитник на футболния "Монтана" Костадин Илиев е със спрени състезателни права за един мач, реши Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз. Бранителят получи червен картон в домакинската среща с "Беласица" /Петрич/ и ще изтърпи наказанието си този кръг, когато "Монтана" гостува на "Спартак" /Варна/. Илиев ще трябва да заплати и..

публикувано на 25.04.24 в 13:30

Секунди не стигнаха на баскетболистките на "Монтана" за титлата

Баскетболистките на "Монтана" бяха на крачка от спечелване на шампионската титла. Момичетата на треньора Преслав Пешев загубиха с 66:67 точки мач №5 в Стара Загора срещу "Берое". Така след три победи от пет срещи във финалния плейоф старозагорчанки взеха златните медал за четвърта поредна година. Мачът в зала „Общинска" вървеше кош за кош, без..

публикувано на 25.04.24 в 12:51

Шампионът по баскетбол при жените става ясен днес

"Берое" и "Монтана" излизат в пети решителен мач, за да определят новият носител на титлата по баскетбол при жените. Срещата е тази вечер, от 18.30 часа, в зала "Общинска" в Стара Загора. Наставникът на "Монтана" Преслав Пешев се надява на добра игра и успех: "Осем мача през сезона - 4:4, значи шансовете са 50 на 50. Ще дадем със сигурност..

публикувано на 24.04.24 в 13:05

Петър Колев е новият наставник на "Монтана"

Петър Колев пое "Монтана". Специалистът сменя на поста Николай Митов, който пък бе представен, като новият наставник на "Септември"/София/. За последно роденият в Хасково Петър Колев бе начело на "Беласица"/Петрич/ заедно със Светлан Кондев. Двамата отново се събират на стадион "Огоста", а до дни ще станат ясни още двама от екипа му – треньор на..

публикувано на 24.04.24 в 08:13