Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борислав Сандов бе във Враца

Снимка: Жоро Александров

Сметищата край Костелево и Рогозен и нерегламентираното изхвърляне на отпадъци са обсъждали във Враца министърът на околната среда и водите Борислав Сандов и областния управител Стефан Красимиров. 


"Има наложени санкции. Опитваме се да ограничим отпадъците, като финансираме проекти. Един от тях е за компостираща инсталация за зелени отпадъци до регионалното депо във Враца, който е на финала", каза министърът на брифинг след срещата.


Пред завършване е и пречиствателната станция, но ще се наложи санкция от около 4 млн. лв. заради пропуски. МОСВ финансирана 9 проекта по "Чиста околна среда". Разработките са насочени към децата и младежите. Министър Сандов уточни, че сметката за изнасянето на тонер касетите ще бъде към оператора. На площадката остават  още 49 тона. След около 2 месеца ще бъде освободена цялата площ, обеща гостът.


По думите на Сандов фирма "Камибо" явно не желае да си изпълни ангажиментите и да неутрализира опасния отпадък, събран във водните басейни, където са се съхранявали 110 тона серовъглерод. По думите му вече има наложена санкция и пак ще бъде наложена глоба на дружеството.


Министърът обяви, че ще има конкурс за нов директор на екоинспекцията във Враца, но не уточни кога ще бъде потърсен наследник на директора Николай Йорданов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 26 февруари 2025 година

Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..

публикувано на 26.02.25 в 18:00

Видински ученици казаха "не" на тормоза в училище

Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" .  Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището  Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..

публикувано на 26.02.25 в 16:09

Ученици "плъстиха" мартеници във Видин

Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..

публикувано на 26.02.25 в 16:05

Лом обновява Дунавския парк с проект за над 220 000 лева

Ограничават достъпа на тирове в Дунавския парк в Лом с поставянето на метални антипаркинг елементи пред паркинга на митницата. Паркът, край река Дунав, който е любимо място за разходка и отдих на ломчани, ще бъде обновен с над 220 000 лева Община Лом спечели безвъзмездно финансиране на стойност над 220 000 лева за обновяване на Дунавски парк в..

публикувано на 26.02.25 в 15:07

Работилница за мартеници се проведе в село Бориловец

Потребители на  Центъра  за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства  в  с ело  Бориловец , о бщина Бойница, изработиха п ъстри мартеници .  Инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала" е на сдружение "Северозапазване" и на кмета на общината Анета Генчева. "Нашите потребители обичат да творят и да..

публикувано на 26.02.25 в 15:02

Опит за нелегален превоз на цигари е осуетен при проверка на Дунав мост 2

Митническите служители установиха 7 хиляди кутии цигари в палети с портмонета при проверка на товарен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат .  В Митническо бюро Видин е извършена рентгенова проверка на транспортното средство и товара. В изображението се очертават подозрителни зони в предната част на ремаркето, където се превозват три..

публикувано на 26.02.25 в 14:47

Съветниците в Мездра ще обсъдят 7 точки на предстоящото заседание

Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно заседание на 27 февруари, четвъртък, от 16:00 часа при скромен проект за дневен ред, включващ само 7 точки. Най-напред общинските съветници ще приемат промяна в Наблюдателната си комисия съгласно Закона за изпълнение на наказанията и задържане под стража и Отчет на Местната комисия за борба с..

публикувано на 26.02.25 в 14:39