"Бдин" и буря отнесоха "Локо" Дряново във Видин

4
Снимка: Радио ВИДИН

"Бдин" Видин разгроми с 6:0 "Локомотив" Дряново в последната си домакинска среща от сезон 2021/2022 на Северозападната Трета лига. С хеттрик се отличи Георги Стоянов, по едно попадение записаха Николай Боянов, Калоян Цветков и Андрей Атанасов. Мачът бе прекратен за десетина минути в края на първото полувреме заради разразилата се над Видин гръмотевична буря.

Още в 5-ата минута Деян Захариев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където необезпокояван юношата на домакините Николай Боянов откри резултата. 7 минути по-късно попадение на Александър Соколов бе отменено заради спорна засада. В 25-ата минута Андрей Атанасов влезе в игра на мястото на Соколов, който отново получи контузия. Към 30-ата минута на срещата заваля, разрази се гръмотевична буря, падна и градушка. Главният съдия Славян Бойков прекрати мача за 14 минути в 38-ата минута. След подновяването на играта домакините излязоха още по-мотивирани. В 41-ата минута Атанасов нахлу в наказателното поле на гостите, подаде на Деян Захариев, който центира на непокрития Георги Стоянов за 2:0. Само минута по-късно Стоянов направи резултата класически. През второто полувреме бдинци отново бяха по-активните на терена. В 63-ата минута Андрей Атанасов бе спънат в наказателното поле на "Локомотив" и капитанът на "Бдин" Калоян Цветков реализира отсъдената дузпа за 4:0. В 75-ата минута Георги Стоянов оформи своя хеттрик след центиране на Андерй Атанасов. "Хищника" увенча добрата си игра в тази среща, като оформи крайния резултат с гол с глава след плонж в 81-вата минута.

"Изразителна победа, доволен съм. Въпреки големия резултат, на моменти ни липсваше скоростта в атака, особено по фланговете. След като съдията прекъсна двубоя за десетина минути, коригирахме някои неща, отбезяхме бързи два гола и след това изцяло контролирахме събитията. Този сезон за мен лично е провален, завършваме на четвърто място и заради това дадох шанс на млади момчета в този двубой. Причините за проваления сезон са, че ни липсваше широчина в състава, доста контузени основни футболисти, нямаше кой да ги замести. Нека мине и последният кръг, тогава ще се съберем с ръководството и ще коментираме бъдещето на отбора", каза след мача старши-треньорът на "Бдин" Александър Петров.

В последния кръг на първенството "Бдин" гостува на втория в класирането "Севлиево". Видинчани ще завършат на четвърто място в таблицата.

"Бдин" Видин: 24. Павел Станев; 3. Людмил Иванов (жълт картон); 5. Ивайло Иванов; 6. Янек Кирилов; 7. Георги Стоянов; 9. Денис Николов/11. Мартин Николов; 10 Калоян Цветков (к). 15. Кристиян Йошов/21. Момчил Доцински (жълт картон); 16. Деян Захариев/4. Теодор Тошев; 22. Николай Боянов/2. Теодор Борисов; 23. Александър Соколов/8. Андрей Атанасов

"Локомотив" Дряново: 1. Ивайло Петков; 3. Борислав Гецов (жълт картон)/19. Венцислав Маринов; 4. Денислав Пенев; 5. Димитър Цонев; 7. Никола Стойков/15. Дарин Николов; 8. Мартин Ботев; 10. Светломир Събев/21. Димитър Колев; 11.Станислав Йорданов; 13. Тихомир Трифонов (к); 14. Даниел Пройчев; 17. Стивън Манолов

Галерия

Видински състезатели участват на Световното по кану-каяк

Петима състезатели от видинския Клуб по водни и гребни спортове - Бонония  участват на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив. Надпреварата започна днес, 17 юли, а от Видин се включват кануистите Виктор Тодоров, Мартин Теодосиев и Павел Планимиров, един каякар - Божидар Транков и Милена Милчова - в едноместен каяк на 500 метра, каза..

публикувано на 17.07.24 в 15:10

"Монтана" представя отбора си срещу "Ком"

"Монтана" ще играе приятелска среща с новака във "В" Северозападната трета лига "Ком"/Берковица/. Мачът на стадион "Огоста" е тази вечер от 19.00 часа. Преди него монтанци ще представят официално селекцията си за новия сезон на Втора лига. "Монтана" смени двама треньори по време на лятната подготовка. Петър Колев стартира заниманията, след което..

публикувано на 17.07.24 в 12:04

Видинчани с два златни и един бронзов медал от световното по кану-каяк за ветерани

Елена Петкова от видинския Спортен клуб по кану-каяк "Бдин 77" завоюва два златни медала от Световното първенство по кану-каяк за ветерани в Пловдив. Тя е световен шампион в дисциплините - 500 м. едноместен каяк, при 50-54 г. жени и 200 м. едноместен каяк отново в същата възрастова група. Друг състезател от града и клуба Кирил Флоров заслужи..

публикувано на 16.07.24 в 16:47

Първият мач на "Ботев" (Враца) е с по-късен час заради горещините

Заради горещините от Българския футболен съюз взеха решение да преместят началните часове на срещите от първите два кръга в Първа лига. Това означава, че първото домакинство на врачанския "Ботев" в кампанията, което е предвидено за 21 юли /неделя/, ще започне от 19:00 часа на градския стадион. Първоначално часът беше друг, но заради високите..

публикувано на 16.07.24 в 12:37
Европейски ден на спорта в ОУ

Йоана Георгиева ще участва на Олимпиадата в Париж!

Видинчанката Йоана Георгиева ще участва в Олимпийските игри в Париж, съобщиха от Българската федерация по кану-каяк. Спортният арбитражен съд в Лозана обяви своето решение, че Йоана е невинна по обвинението за нарушаване на анти-допинговите правила. Временното спиране на правата, наложено на 10 юни 2024 г., се отменя.Това означава, че Йоана..

публикувано на 15.07.24 в 20:44

"Монтана" привлече баскетболистка от Пловдив

Ралица Кенарева е третото ново попълнение в женския баскетболен тим на Монтана.  Тя е на 20 години и идва от Академик /Пловдив/.  Кенарева е родена на 23 декември 2004 година в Сливен, висока е 169 см.  17 мача с Академик гардът записва средно по 11.4 точки, 4.8 борби и 4.9 асистенции на среща.

публикувано на 15.07.24 в 18:03

Близнаци спечелиха първото в историята на Вършец маратонско бягане в планината

Близнаци спечелиха маратонското бягане „Вършец ултра".  В планинското състезание, кръг от веригата Run Bulgaria, в курортното градче взеха участие 170 професионалисти и любители. Братята - близнаци Георги и Тенчо Жекови спечелиха първото в историята на Вършец маратонско планинско бягане. Те пробягаха дистанцията от близо 50 км, от Вършец до Тодорини..

публикувано на 15.07.24 в 07:10