Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Пет контроли подготвят дубъла на Ботев за новия сезон

Снимка: Ботев Враца

За разлика от представителния отбор на Ботев /Враца/, който продължава да договаря контролите през лятната си подготовка в движение, дубълът на клуба има ясна стратегия за спарингите си преди старта на Северозападната Трета лига.

Селекцията на Лукан Луканов се събира за първа тренировка на 4 юли.

До началото на новата кампания в трета дивизия вторият отбор на Ботев ще изиграе 5 приятелски срещи, като противници в тях ще са отборите на Вихър /Славяново/, Дреновец, Локомотив /Мездра/, Чавдар /Етрополе/ и Бдин /Видин/.

Спортно-техническото ръководство ще уточнява по-късно датите и терените, на които ще се изиграят спарингите.

Монтана би с 5:0 Мавлон /Нигерия/

Монтана приключи с победа лагера си в Банско. Момчетата на треньора Тони Здравков разгромиха с 5:0 елитния "Мавлон" от Нигерия.  В 14-та минута от фаул Йордан Йорданов откри резултата. В 20-та 16-годишният Ивелин Георгиев излезе сам срещу вратаря на Мавлон и покачи на 2:0. През втората част Владислав Цеков – Каската се разписа два пъти. В..

публикувано на 01.07.22 в 14:08

Мездренски лекоатлети на Европейско по планинско бягане

Трима представители на мездренската лекоатлетическа школа са част от българския отбор на Европейски шампионат по оф-роуд - треньорът на СК "Атлет" Йоло Николов и неговите възпитаници - звездата Милица Мирчева и  Николай Кауфман, който ще се състезава  при младежите под 20 години. Шампионатът започва от днес и ще продължи до 3 юли в град Ел Пасо на..

публикувано на 01.07.22 в 13:54

Ползотворна контрола за Ботев

Ботев /Враца/ завърши 0:0 с Апоел /Никозия/ в най-стойностната си контрола през лятото. Спарингът с кипърския тим, който е редовен участник в европейските клубни турнири, се изигра вчера на Национална футболна база "Бояна" в София. Ботев започна по-активно срещата. Още в 4-ата минута Браян Переа остана сам срещу вратаря, но вместо да завърши..

публикувано на 01.07.22 в 10:05

Ботев падна от Спартак в Мездра

Ботев /Враца/ загуби четвъртата си контрола в подготовката от новия член на Втора лига Спартак /Плевен/ с 0:1. 10 минути преди края бранителят на елитния тим Валери Христов си отбеляза автогол, а малко преди това Виктор Василев пропусна дузпа. Старши треньорът на Ботев Росен Кирилов разпредели силите за двете поредни контроли – тази..

публикувано на 30.06.22 в 09:42

Състезателите на "Бдин 77" отиват за медалите на държавното по кану-каяк

Състезателите на видинския клуб "Бдин 77" пристигнаха в Пловдив, където ще участват в започващия днес Държавен отборен шампионат по кану-каяк за всички възрасти. В отбора са и четиримата гребци, които преди дни представиха България на Европейското първенство в Сърбия и спечелиха златен и сребърен медал. "Ще участваме в почти всички възрастови групи...

публикувано на 30.06.22 в 08:41
Волейбол

ВК "Монтана" стартира във втория кръг на Купата на претендентите

Волейболистите на Монтана ще започнат от 1/16 финала участието си в турнира Купата на претендентите. Момчетата на треньора Даниел Пеев ще чакат победителя от мача "ПАОК" /Гърция/ – "Нефелс" /Швейцария/.  В първия мач монтанчани ще бъдат гости в Солун или в Швейцария /8-10 ноември/, а реваншът е седмица по-късно в зала "Младост". В третия по..

публикувано на 29.06.22 в 13:53

"Ботев" играе днес контрола срещу "Спартак"

2 контроли в рамките на 24 часа ще изиграе футболният "Ботев" /Враца/. Днес възпитаниците на Росен Кирилов излизат срещу плевенския "Спартак". Четвъртата контрола от лятната подготовка за елитния тим започва в 18 часа и ще се изиграе в Мездра заради опитите на ръководството на клуба да реновира тревното покритие на стадион "Христо Ботев". Утре..

публикувано на 29.06.22 в 12:33