Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Осем участници мериха сили в турнир по шах

Снимка: Радио ВИДИН

Завърши поредният турнир от Вътрешния календар и от традиционната верига турнири „Мездра“ - 5 ГИП "Мездра 2022" Блиц.

Участие взеха 8 състезатели.

Турнирът се игра на сървъра на БАКШ.

С много силен финален спринт първото място зае д-р Деян Давидов от Плевен, постигнал резултат 5,5 т. от 7. Втори със същия резултат, но с по-лош Бергер, остана Данаил Димитров (Мездра). Третото място зае Тошко Кирков, а четвъртото – Димитър Гаврийски. И двамата постигнаха 5 т. от 7, но Тошко е с по-добър Бергер.

„Както обикновено, турнирът протече в приятелска и коректна атмосфера, за което благодаря на всички участници. Благодарности за безупречната работа и поднесена информация дължим и на съдията на турнира - Александър Парушев” - споделиха от ШК.

Нови попълнения в Ботев /Враца/

Две от новите попълнения в Ботев /Враца/ вече имат картотека и са на разположение на треньора Росен Кирилов, съобщават от елитния футболен клуб. С картотекирането им в БФС бройката на легионерите се увеличава още.  Колумбиецът Йохан Валбуена и аржентинецът Алан Миналия получиха всички необходими документи, за да играят със зеления екип. Те тренират..

публикувано на 11.08.22 в 15:59

Елитен рефер ще ръководи мача на Монтана в Перник

Валентин Железов ще ръководи мача Миньор Перник - Монтана тази събота. Помощници на елитния рефер от Бургас ще бъдат Янко Чакъров и Петър Балтов. Мариян Гребенчарски на мача ще е четвърти арбитър. Съдиите ще оценява Костадин Стоичков.  Мачът в Перник от Петия кръг на Втора лига в събота започва в 18 часа.

публикувано на 10.08.22 в 15:07

23 медала за "Бонония" Видин от държавното в Пловдив!

Състезателите на видинския клуб "Бонония" се върнаха с 23 медала от Държавния индивидуален шампионат по кану-каяк в Пловдив. "Удовлетворени сме, представихме се достойно", каза за Радио Видин треньорът Стефан Илиев и допълни: "Спечелихме 7 златни, 6 сребърни и 10 бронзови медала. Смело мога да кажа, че се движим в правилната посока. Децата са много..

публикувано на 10.08.22 в 14:14

Женският волейболен отбор на Монтана с ново попълнение

Анджелика Митрашинович е първото ново попълнение на женския баскетболен тим на Монтана за сезон 2022/23. Капитанът на националния отбор на Северна Македония играе на поста гард, родена е на 25.08.1993 година, висока е177 см. В кариерата си тя е играла за отборите на Чилик и Бановичи от Босна и Херцеговина, Будучност (Черна Гора), Вардар, Бадел и..

публикувано на 09.08.22 в 15:56

Монтана потвърди участие в Супер волей

Монтана ще бъде част от новото първенството по волейбол за мъже - Еfbet  Супер волей. 12 отбора потвърдиха участието за сезон 2022/23 година. Бройката стана ясна, след като Дунав /Русе/ и Сливнишки герой /Сливница/ декларираха официално, че нямат възможност да участват в първенството поради финансови проблеми.  По програма шампионатът..

публикувано на 09.08.22 в 13:47

Монтана остава с един вратар

Вратарят Димитър Тодоров напусна футболния Монтана. Стражът бе част от карето пристигнало през лятото от дубъла на ЦСКА 1948. 27-годишният Тодоров не успя да се пребори с Петър Л. Петров /23 г/ и остана на резервната скамейка в първите четири мача от есенния дял.  От ръководството на Монтана благодариха на Димитър Тодоров и му пожелаха..

публикувано на 09.08.22 в 13:44

Мирослав Йорданов донесе победата на Пъстрина

Пъстрина 2012 /Николово/ победи с 1:0 Ком /Берковица/ в първия мач от група "А" на турнира в Ерден "Кариана къп 2022". Мирослав Йорданов донесе трите точки, като довкара избитата от вратаря Лени Георгиев топка. Стражът на Ком спаси доста положения и определено бе герой на мача. В другата среща от групата Шурданица/Георги Дамяново/ се наложи..

публикувано на 08.08.22 в 15:50