Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Монтана удари Беласица на стадион „Огоста”

6
Снимка: Любо Андреев

Монтана победи с 2:1 у дома Беласица /Петрич/ в среща от 4-ия кръг на Втора лига. Монтанци доминираха през втората част. Капитанът Иван Михов и Мартин Сандов се контузиха.

През първата част гостите от Петрич има своите положения. В 30-та минута напречната греда спаси домакините след шут на Айвън Ангелов. Удари на Владислав Гогов и Валентин Костов минаха до гредите на вратата на Монтана. На почивката наставникът на монтанци Тони Здравков направи смени, като пусна Владислав Цеков и Владимир Айтов. В 54-та минута домакините направиха светкавична контраатака. Мехди Уамри изпревари вратаря Кирил Георгиев и откри резултата – 1:0. В 66-та Георгиев изби удар на Фудил Идрисс, но нямаше какво да направи при добавката на Цеков за 2:0. В 81-та минута новакът във Втора лига стигна до почетен гол, реализиран от Димитър Иванов за крайното 2:1 за Монтана.

Наставникът на Беласица Иво Тренчев остана недоволен от съдиите:

"Първото полувреме имахме добри ситуации за отбелязване на гол. Повече го определям като надхитряне първото полувреме. Второто полувреме домакините промениха тактическата постройка, ние- също с идеята да противодействаме, стояхме добре. Може да съжаляваме, защото наистина имахме добри ситуации за отбелязване на гол. Малко съм възмутен от съдийството. При първия гол имаше игра с ръка, което е жалко- вижда се и от страничния рефер, и от четвъртия. При втория гол имаше съмнения за засада. Но съм доволен от начина, по който момчетата проведоха мача."

Тони Здравков призна, че до почивката отборът е играл под нивото си:

"От първото полувреме не съм доволен. Не бяхме агресивни нито в атака, нито в защита. Футболът, който ни предложи "Беласица" с дълги топки към техните бързи футболисти на фланговете, ни обърка. Не успяхме да изградим атаките си докрай, съумяхме да създадем твърде малко ситуации пред противниковата врата. Не се получи това, което трябваше да направим. През второто полувреме свалихме топката на земята, започнахме да търсим свободните хора и се подобри играта. Не мога да бъда недоволен от това, което се случи през второто полувреме."

Заради контузии преждевременно напуснаха Иван Михов и на почивката Мартин Сандов.

В събота Монтана гостува на Миньор /Перник/.

Монтана – Беласица 2:1 /0:0/

1:0 Мехди Уамри /54/

2:0 Вл. Цеков /66/

2:1 Д.Иванов /81/

Монтана: Петър Л. Петров, Сандов /46-Айтов/, Михов /к/ /51-Стоянов/, Буров, Минков, Йорданов, Иван – Йоанис /46-Цеков/, Пройчев /65-Личев/, Мехди Уамри, Фудил Идрисс /86-Каменов/, Иванов

Беласица: Георгиев, Карачоров /63-Чепилов/, Костов, Русков, Шамкалов, Гогов, Ангелов 84-Ж.Димитров/, Таушанов /к/ /72-Д.Иванов/, Карапетров, Смилков, Вангелов /72-Станимиров/

Жълти картони: Пройчев, Цеков /Монтана/; Костов, Русков, Тренчев /Беласица/