Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

"Кариана" и „Бикоборците” стартираха с победи на „Кариана къп 2022”

3
Снимка: Любо Андреев

Кариана и Далекс Бикоборец Мега /Косталево/ започнаха с победи в турнира „Кариана къп 2022” в Ерден. Отец Евгений, от Клисурския манастир, отслужи водосвет в турнира в памет на Милан Йосифов. Бай Милан вкара Кариана във Втора лига, който бе водач във временното класиране, но почина през януари миналата година и едранчани се отказаха.

Турнирът бе открит от внучката на Милан Йосифов – Мелани:

"Човекът, който изгради отборът "Кариана" и го докара почти до "А" група. На хората не им се вярваше това нещо, но то се случи. Той даде много за българския футбол, доказа, че може да има честна игра, че може да има хора, които се отнасят с доброта, което не искат да крадат, които искат да се радват на играта и да правят всичко с добро сърце. Силно се надявам, че този турнир ще се прави всяка година и името му ще се помни винаги, защото трябва да има такива добри хора като него. Бог да го прости, пожелавам ви страхотна игра!"

На старта на турнира Кариана победи с 2:1 Бойчиновци в група „Б”. „Бикоборците” от врачанското село Косталево разбиха с 6:1 Син стрел /Крапчене/. Тази вечер, от 18.30 часа, играят: Ком /Берковица/ - Пъстрина /Николово/, стадион „Кариана” и Шурданица /Георги Дамяново/ - Хайдут /Ерден/, изкуствен терен. До 3 септември, когато е финалът, всяка събота и неделя, ще се играят по два мача.

Галерия

Монтана стартира с две победи в контролите

Баскетболистките на Монтана записаха две победи над Партизан /Белград/. Приятелските срещи се играха в зала „Младост”. Това бе и дебют за Николай Господинов, като старши треньор на тима от Монтана. Първата среща монтанчанки я взеха със 71:64 точки. Гостенките от Белград спечелиха първата четвърт. На почивката резултатът бе равен 35:35..

публикувано на 25.09.22 в 14:58

"Ботев" Враца не се даде на ЦСКА 1948 в контрола

Ботев и ЦСКА 1948 не успяха да се победят в контролна среща, която се играе при закрити врати в София. Двата отбора си размениха по един гол за крайното 1:1. Домакините поведоха в 75-ата минута чрез Аспарухов, а футболистите на Даниел Моралес изравниха с 86-ата чрез Даниел Генов. Двата отбора направиха интересен мач, в който разделиха..

публикувано на 25.09.22 в 14:56

"Бдин" надигра като гост "Етър II" Велико Търново с 4:1

"Бдин" Видин записа осма поредна победа в първенството на Северозападната Трета лига. В среща от осмия кръг видинчани надиграха като гости с 4:1 дублиращия отбор на "Етър" Велико Търново и остават на върха в класирането с пълен актив. Двата отбора направиха здрава битка, съобщават от клубния сайт на домакините. Бдинци започнаха с два удара на Ангел..

публикувано на 24.09.22 в 20:32

Локомотив Мездра посреща утре Янтра Полски Тръмбеш

След тежкия мач с Литекс Ловеч в четвъртък, загубен с гол в 119 мин. при сериозни съмнения за засада, отборът на Локомотив Мездра посреща в неделя от 17.00 часа в среща от 8 кръг на Северозападната трета лига Янтра Полски Тръмбеш. "Железничарите" с мач по-малко с актив от 18 точки и голова разлика 19:6 са втори в класирането, а гостите са седми с 10..

публикувано на 24.09.22 в 15:48

Злато за видински лекоатлет от "А1 Атлетика за младежи"

Състезателят на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Васил Антонов завоюва златен медал от провелия се днес пети кръг от надпреварата "А1 Атлетика за младежи" (трибой-60м, ск. дължина и 600м за момичета и 800м за момчета), провела се в Националната спортна академия в столицта.  Младежът спечели в оспорвана битка и изкова победата в последната..

публикувано на 24.09.22 в 14:39

В Монтана правят кастинг по волейбол

Волейболен клуб Монтана прави подбор на момчета, които искат да тренират организирано волейбол. Кампът е за деца родени 2011 и 2012 година и ще се проведе в неделя, 25 септември, от 16 часа, в зала "Огоста". Квалифицирани треньори по волейбол ще обучават децата през настоящата учебно-спортна година.

публикувано на 24.09.22 в 11:59

Три мача от "Лига Монтана"

Три мача от "Лига Монтана" ще се играят утре. От 16 часа на стадиона в Чипровци, в най-интересната среща, Торлак приема Баня Бойс от Николово.  В 17 часа играят: Кариана /Ерден/ и Шурданица /Георги Дамяново/, Ботев 1930 /Кобиляк/ и Хайдут /Ерден/.

публикувано на 23.09.22 в 12:50