Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Мирослав Йорданов донесе победата на Пъстрина

Снимка: Радио ВИДИН

Пъстрина 2012 /Николово/ победи с 1:0 Ком /Берковица/ в първия мач от група "А" на турнира в Ерден "Кариана къп 2022". Мирослав Йорданов донесе трите точки, като довкара избитата от вратаря Лени Георгиев топка. Стражът на Ком спаси доста положения и определено бе герой на мача. В другата среща от групата Шурданица/Георги Дамяново/ се наложи с 6:2 над Хайдут /Ерден/. Боян Данов се разписа четири пъти, а два добави Персиян Първанов. За Хайдут двата гола реализира Велизар Василев. В другата група, ден по-рано, Кариана победи с 2:1 Бойчиновци, а Далекс Бикоборец Мега /Косталево/ взе успех с 6:1 над Син стрел /Крапчене/.

В събота и неделя ще се играят срещите от втория кръг на турнира в памет на Милан Йосифов.

По публикацията работи: Красимир Каменов

Изборите спряха футболните първенства

Заради провеждането на извънредните избори за парламент в неделя не се играха срещите от първенствата за аматьори - "А" областната футболна група и "Лига Монтана". Следващите мачове са на 8 и 9 октомври. Футболистите на Монтана подновиха тренировки. След загубата в четвъртък, като гост с 0:1 от Марица /Пловдив/, наставникът Ферарио Спасов даде..

публикувано на 03.10.22 в 14:24

Милица и Йоло спечелиха "Перник рън"

„Перник рън“ се проведе на 1 октомври (събота) по атрактивното и тежко трасе от 12.5 км. Рекордьорката ни на маратон Милица Мирчева и нейният неостаряващ треньор Йоло Николов от СК „Атлет“ – Мездра бяха отново безапелационни с убедителни победи. 38-годишният Николов измина разстоянието за 40:21 мин и направи повече от минута преднина пред..

публикувано на 02.10.22 в 15:13

"Ботев" Враца падна с 1:2 във Варна

Черно море записа трудна победа срещу Ботев (Враца) в петък. "Моряците" надвиха врачани с 2:1. Срещата започна силно за гостите, като още в 9-ата минута Мирослав Маринов даде преднина на хората на Даниел Моралес. Черно море игра силно, за да търси изравняването, но не върна гол до края на полувремето. В началото на втората част, "моряците" започнаха..

публикувано на 02.10.22 в 15:11

"Бдин" обърна "Локо" Мездра за девета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бдин" Видин спечели с 2:1 дербито на 9-ия кръг на Северозападната Трета лига срещу гостуващия "Локомотив" Мездра. Головете за домакините отбелязаха Цветомир Тодоров и Стойчо Стойков, точен за "железничарите" бе Михаил Иванов. Преди този мач и двата отбора не познаваха вкуса на загубата в настоящия сезон. Мачът започна нервно и със здрава битка в..

публикувано на 30.09.22 в 20:14

Боксов клуб "Спарта" Монтана с медали от Държавно първенство

Кметът на Монтана Златко Живков прие носителките на златен и сребърен медал от Боксов клуб "Спарта" Монтана от Държавното първенство по бокс в Пловдив. 14- годишната възпитаничка на езиковата гимназия Рая Доброслав спечели първо място при девойките до 18 години: "Тренирам още от дете, но за първи път тази година съм се..

публикувано на 30.09.22 в 17:05

Монтана с трета поредна загуба

Монтана допусна първа загуба на чужд терен този сезон . Тимът на Ферарио Спасов отстъпи с 0:1, като гост на Марица /Пловдив/ в среща от 11-ия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата в 8-та минута. След центриране отляво на Илия Йорданов леко с глава Иван Михов отклони топката и тя попадна във Валери Домовчийски. С топовен удар от..

публикувано на 30.09.22 в 07:48

Готвят още контроли за баскетболистките на Монтана

Баскетболистките на Монтана са на път да имат още международни контролни срещи. Първите две срещу Партизан /Белград/, играни в зала „Младост”, бяха спечелени от момичетата на треньора Николай Господинов: "Говорихме с отбор от Македония и отбор от Сърбия и предполагам, че до ден два ще имаме и някаква яснота и за приятелските мачове, които..

публикувано на 29.09.22 в 13:30