В община Ружинци поставиха пътни знаци „В26“- „Забранено движението със скорост по-висока от означената“, в случая с повече от 40 километра в час, в населените места Тополовец, Дреновец и Ружинци. До поставянето на знаците се стигна след сигнално писмо от Районното управление на МВР в Белоградчик и решение на Общински съвет Ружинци, с което това се регламентира и узаконява, обясни кметът на общината Александър Александров:
"С тези знаци целим да обърнем внимание на водачите на МПС, че има пешеходна пътека, да могат своевременно да ограничат скоростта и да избегнем евентуални пътно-транспортни произшествия. Не бива да чакаме да се случи нещо и тогава да реагираме. Иначе безопасността на движението при нас се контролира много и от Пътна полиция, с камери и т.н., което е едно добро начало и сериозно отношение към рисковете по този път. Той наистина е оживен през по-голямата част от годината, когато е затворен един от двата главни пътя между Видин и Монтана- Е-79 или III-112. Така че по този път между Тополовец и Ружинци наистина трафикът е много голям."
На нарушителите вече може да бъде налагана глоба или да бъдат санкционирани от органите на Пътна полиция.
Клуб за активиране във видинския квартал „Нов път“ помага на търсещи работа. Открит е през миналата година по програма "Развитие на човешките ресурси" и досега над 200 души са се възползвали от услугите. На среща с жители на квартала служители на Бюрото по труда във Видин представиха възможностите, които предлага. Комисията по доходи към..
В Монтана започва подмяната на отоплителни уреди на твърдо гориво с екологично чисти. Процедурата се забави повече от година, заради обжалвания от фирми. Подмяната ще стартира най-рано в края на септември. Подмяната на отоплителните уреди цели да се подобри качеството на атмосферния въздух в Монтана. Финансиране е по програма „Околна среда" на..
Днешното занимание с деца в мездренската библиотека беше посветено на Международния ден на леворъките . Малките участници решаваха кръстословица, в която фигурираха имена на литературни герои, детски писатели и анимационни персонажи. При правилното ѝ решение се изписваше надписът „Ден на леворъките“. Величка Христова от Детския отдел разказа за..
На 31 август от 20:00 ч. на площад „Бдинци“ във Видин жителите и гостите на града ще имат възможността да се потопят в магията на фолклора с премиерния спектакъл „Легенда за трите сестри“– Вида, Кула и Гъмза , представен от Ансамбъл „Дунав“, съобщават организаторите. Събитието е с вход свободен и се организира от Общински културен институт..
Преписката по случая с нападението над 11-годишно момиче в центъра на Кула е изпратена на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни във Вълчедръм, откъдето е и 13-годишната нападателка, съобщават от прокуратурата. Разследват случай на насилие над дете в Кула Социалната служба в Кула организира среща..
Регионалният исторически музей във Враца продължава традицията на летните културни събития с новата инициатива "Музеен влогър" . Програмата е част от кампанията "Лято в Музея" и ще се провежда в няколко поредни срещи през август. Първата ще се състои утре, 14 август. Събитието ще даде възможност на участниците да се запознаят с идеята за създаване на..
В Художествената галерия „Иван Фунев“ във Враца е открита изложба с карикатури на Виктор Борисов, посветена на 80 години от рождението му. Роден на 14 август в Лом, той е изкуствовед и дългогодишен уредник в културния институт, публикувал сатирични рисунки в редица издания. Експозицията включва творби от фонда на галерията и Регионалната..