Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В края на октомври започва монтирането на климатици във Видин

Снимка: Радио ВИДИН

В края на октомври стартира монтажът на климатици по проект "Подобряване качеството на атмосферния въздух в община Видин", съобщават от общинската пресслужба. 


Кметът на Видин Цветан Ценков е подписал договорите с изпълнителите, които ще извършат демонтаж на старите отоплителни уреди и монтаж на новите климатици в домакинствата, сключили договори по първата покана. Дейностите ще стартират поетапно първо в следните жилищни комплекси: "Гео Милев", "Вида", "Крум Бъчваров", "Васил Левски", "Христо Ботев", "Бонония" и в Централната градска част.


Ще бъде изготвен график от фирмите с конкретни дати и часове, в които екипите по подмяната ще работят. Представители на изпълнителите ще се свържат с гражданите за уточняване на подробностите. Ако има хора, които са си подсигурили отопление за предстоящия сезон и не желаят сега да бъде извършена подмяната, те ще бъдат включени в работния график през следващата година.


Поставянето на новите отоплителни уреди ще продължи поетапно през 2023 г. в другите жилищни квартали на град Видин и в останалите населени места на територията на Общината.


По публикацията работи: Йорданка Герасимова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 10 март 2025 година

Община Видин обнови туристическите табели в централната част на града в подготовка за предстоящия туристически сезон. Подновените указателни табели предоставят информация за забележителности като Стамбол капия и каменния мост, както и карта на туристическите обекти в парк „Рова“. Обновена е и табелата на ул. „Княз Александър Батенберг“..

публикувано на 10.03.25 в 18:10

Ученици от Видин ще се запознаят с процеса на кандидатстване за работа

На 17 март ще се проведе беседа за кариерното развитие между представители на дирекция "Бюро по труда" - Видин и ученици от 10-и клас на Професионална гимназия "Проф. д-р. Асен Златаров". Събитието преминава под наслов "Ориентиране, реализация кариера". Повече за срещата разказа Александра Рачева , директор на Бюрото по труда: "На тази среща ще..

публикувано на 10.03.25 в 16:24

Нови указателни табели улесняват туристите във Видин

Община Видин обнови туристическите табели в централната част на града в подготовка за предстоящия туристически сезон. Подновените указателни табели предоставят информация за забележителности като Стамбол капия и каменния мост, както и карта на туристическите обекти в парк „Рова“. Обновена е и табелата на ул. „Княз Александър Батенберг“ №4, пред..

публикувано на 10.03.25 в 16:03

Прокуратурата разследва убийството на Мариян от Кула, двама са обвинени

Прокуратурата във Видин е започнала разследване за  убийство на 20-годишния Мариян Пасков от град Кула , който беше обявен за общодържавно издирване. Предстои да бъдат издадени Европейските заповеди за арест спрямо двамата обвиняеми. 20-годишният Мариян е бил умъртвен на 3 март в имот в Кула. От Апелативната прокуратура в София съобщават, че..

публикувано на 10.03.25 в 15:44

Изложба живопис "Вълшебствата на цветния кръг" е подредена в галерията във Видин

В Художествена галерия "Никола Петров" във Видин е подредена изложба живопис "Вълшебствата на цветния кръг". В експозицията са включени творби на видинчани- възпитаници на Художествената гимназия в Казанлък - Бисерка Вълканова, Емил Вельов, Маргарита Радославова, Марио Матракиев и Чавдар Петров. "Идеята за изложбата се роди спонтанно, въпреки че има и..

публикувано на 10.03.25 в 15:00

Започва пролетното почистване на Берковица

Община Берковица организира пролетно почистване на града в периода 10 март – 2 май 2025 година. Призовавате се всички граждани да се включат активно, като почистват дворовете, прилежащите пространства и местата за общо ползване. Почистването е по график като територията е разделена на осем района като се започва от най-високите квартали Беговица..

публикувано на 10.03.25 в 13:50

По случай Часа на Земята WWF стартира кампания за опазването на влажните зони у нас

Природозащитната организация WWF дава нов старт на кампанията си "Абонирай се за природата". Поводът е наближаващият празник на природата – Часът на Земята , който тази година ще настъпи точно в 20:30 ч. на 22-ри март. Фокусът на кампанията са влажните зони в България и безценната роля, която играят за поддържането на екосистемите. За да продължат да..

публикувано на 10.03.25 в 12:12