Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

"Ботев" Враца победи "Спартак" Плевен за финал на годината

Снимка: botev-vratsa.com

"Ботев" (Враца) завърши с победа 2022 година. В петък елитният тим се наложи с 3:1 над гостуващия му "Спартак" (Плевен) в приятелска среща.

Стана интересен мач, в който преобладаваха атакуващите действия. Треньорските щабове дадоха шанс на доста футболисти в опит да проверят кои от тях ще останат в двата клуба и след 1 януари.

Венцислав Христов изведе домакините напред в резултата с попадение в средата на първото полувреме. Капитанът на плевенчани Иво Върбанов изравни в 41-ата минута с глава след центриране от корнер.

При този резултат двата противника се оттеглиха на почивка.

От същата позиция Клери Сербер отново даде аванс на "Ботев", десетина минути преди края.

Браян Переа засече центриране на съотборник за окончателното 3:1 в 88-ата минута.

Това беше последният мач за врачани за календарната година. Според оскъдната информация от клуба, старши-треньорът Даниел Моралес ще разпусне отбора на 1 декември за коледно-новогодишните празници. Първата тренировка за 2023 година се  очаква да е преди 10 януари.

"Град" Белоградчик победи с 3:0 "Септември" София

Мъжкият отбор на Волейболен клуб „Град“ Белоградчик постигна победа в първия си официален мач за 2023 година. В среща от 10-ия кръг на Западната група в Националната волейболна Висша лига се наложи с 3:0 гейма ( 25:23; 25:20; 25:23 т. ) над Септември Про Синема (София). Това е и четвъртата победа на „Град“ Белоградчик от началото на сезона...

публикувано на 09.02.23 в 07:56

Елитен рефер ще свири мача на "Монтана" с "Етър"

Иво Андреев беше назначен да ръководи гостуването на "Монтана" на "Етър" (Велико Търново) на 14 февруари. На елитния рефер ще му помагат Мартин Венев и Димитър Димитров. Васил Минев е четвърти съдия. Оценка на работата на бригадата ще дава Цветан Георгиев.  Мачът на стадион "Ивайло", от 18-ия кръг на Втора лига, е от 17.30 часа.

публикувано на 08.02.23 в 13:45

Футболният "Монтана" е с нов защитник

Привличането на Стилян Николов е с цел заздравяване на защитната линия на отбора на "Монтана" , заяви наставникът Ферарио Спасов . От изиграните три контролни срещи по време на лагера в Турция, футболистите допуснаха 8 гола. "Много леко допуснахме не само голове, а и ситуации пред нашата врата. Редувахме много силни моменти с доста..

публикувано на 08.02.23 в 13:42

Завърши турнирът по шах Купа България 2022

В турнира взеха участие 15 състезатели. Както обикновено, борбата за призовите места беше оспорвана, за което говори и фактът, че за тяхното разпределение се наложи да се приложат допълнителните критерии. Така, след прилагане на критерий № 5 Купата завоюва прогресиращият наш състезател Данаил Димитров от Мездра с резултат 10,5 т. от 14 партии...

публикувано на 08.02.23 в 10:06

"Ботев" (Враца) привлече крило от Франция

"Ботев" привлече 21-годишния френски футболист Марко Мажуга. Фланговият нападател е юноша на "Ним", с който през сезон 2020/21 дебютира в Лига 1 на Франция, където изиграва 7 мача. За последно той бе част от "Дюнкерк", с който игра в Лига 2 на Франция през сезон 2021/22. Там изигра 24 мача, като реализира 2 попадения. Мажуга започна тренировки с..

публикувано на 08.02.23 в 10:00

3 медала за кикбоксьори от Враца

Файтърите на врачанския Спортен клуб "Победа" спечелиха 3 медала на държавното първенство по кикбокс, което се проведе през почивните дни в Козлодуй. В предварителните планове на клуба беше да пусне на ринга 8 състезатели, но реално в битката за разпределение на медалите се пуснаха само трима. Те обаче се завърнаха с отличия. Златният..

публикувано на 06.02.23 в 09:28

Турнир по футбол на малки врати организират в Бяла Слатина

Турнир по мини футбол от националната верига Winter Masters (Зимни майстори) организират за първи път в Северозапада. Той ще се проведе в новата спортна зала на Бяла Слатина. Участие ще вземат отбори от цялата страна, обясни за Радио ВИДИН Александър Владимиров от организаторите: "Вече се проведоха 7 турнира, останали са още 4..

публикувано на 05.02.23 в 17:00