Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продажби на имоти отпаднаха от дневния ред на видинските съветници

Снимка: Радио ВИДИН

По искане на общински съветници от групата на ГЕРБ във Видин от дневния ред на заседанието на Общинския съвет отпаднаха четири предложения за продажба на общински имоти. Местната администрация трябва да подхожда по-отговорно към такива продажби и те да се извършват, когато наистина това се налага, каза председателят на общинската структура на партията и съветник от ГЕРБ, Тихомир Станчев:

"На последните няколко сесии има по няколко предложения за продажби на общински имоти. Ние смятаме, че общинските имоти не е редно просто така да се разпродават, а да се продават, когато има ясни инвестиционни намерения от определен инвеститор или когато, да речем, фирма, която развива дейността си на територията на община Видин реши да разшири дейността си, просто трябва да е добре аргументирана продажбата на такъв общински имот, а не просто да се декапитализира Общината и да се запълват дупки в бюджета с тези общински средства."

Казусът коментира и кметът на Видин, Цветан Ценков:

"Без да се завъртят нещата, без да има средства няма как общината да съществува. Следващата година ще бъде доста тежка, защото нямаме правителство, най-вероятно ще имаме същия бюджет, който ще се приеме една дванайсета за всеки месец и ние ще бъдем изправени пред доста сериозни предизвикателства."



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Започва ремонт на пистата на стадиона във Враца

В началото на март започва дългоочакваният ремонт на лекоатлетическата писта на стадион "Христо Ботев" във Враца . Новината съобщи в социалните мрежи кметът на Враца Калин Каменов. Градоначалникът уточни, че вече има избран изпълнител на обекта и съвсем скоро градът под Околчица ще има адекватна инфраструктура за лекоатлетите. Това е поредният..

публикувано на 04.03.25 в 09:39

Куклен театър „НАТФИЗ“ ще гостува в Монтана

Спектакълът „Фолклорна магия от Пирин“ на Куклен театър „НАТФИЗ“ ще гостува в Монтана на 07 март. Гастролът е по инициатива на Куклен театър „Патилан“ Монтана, съобщават от културната институция. Автор и постановчик на „Фолклорна магия от Пирин“ е проф. Боньо Лунгов, а режисурата е на проф. д-р Константин Каракостов. Композитор на..

публикувано на 04.03.25 в 09:29

Разрешиха на КОЦ - Враца да продаде бус и рентген

Общинският съвет във Враца разреши на Комплексния онкологичен център да се раздели с ненужни дълготрайни материални активи. Това се случи на последното редовно заседание на местния парламент. Неизползваеми автомобил и рентген ще се продават на търг, организиран от Комплексния онкологичен център във Враца. Принципалът на лечебното заведение, какъвто е..

публикувано на 04.03.25 в 08:45
Снимката е илюстративна

Планова техническа профилактика на предаватели на БНР

Поради извършване на планова профилактика на предавателя ни в Белоградчик, сигналът на Радио Видин на честота 106.8 мегахерца, ще има прекъсвания днес, 4 март от 9 до 17 часа.  Може да слушате РАДИО ВИДИН на честоти за Видин  - 97,1 мегахерца, за района на Враца на 94,4  и за района на Монтана на 103,9 мегахерца.  Слушайте Радио Видин и през интернет на..

публикувано на 04.03.25 в 07:28

Раковишкият манастир събра стотици в празничния ден

Паметно честване на Националния празник - 3 март, бе организирано от Община Макреш в старинния Раковишки манастир "Св. Троица", където през 1850 година е взето решението за Въстанието в Северозападна България. Още от ранни зори родолюбиви българи от Кула, Белоградчик, Видин и от околните населени места в община Макреш изпълниха двора на манастира.  Отец..

публикувано на 03.03.25 в 17:10

Белоградчик отбеляза Трети март

Честването на националния празник в Белоградчик започна с изпълнения на духовия оркестър към Народно читалище "Развитие - 1893 г.". След това под звуците на химна бе издигнато знамето на Република България. Архиерейският наместник на Белоградчишка духовна околия отец Рафаил отслужи панихида в памет на героите, загинали за Освобождението на България...

публикувано на 03.03.25 в 16:30

Лом отбеляза 147 години от Освобождението

Началото на тържественото честване, което се проведе пред паметника на Дядо Цеко Петков - Войводата, дадоха читалищни танцови фолклорни състави. Слово по случай 3-ти март произнесе кметът на община Лом Цветан Петров.  “Трети март е свещена дата за българския народ. На този ден завършва вековната националноосвободителна борба, тръгнала от..

публикувано на 03.03.25 в 16:15