Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Пропуски лишиха Монтана поне от точка

Снимка: Любо Андреев

Монтана отстъпи с 0:1, като гост на дубъла на ЦСКА 1948 в среща от 23-ия кръг на Втора лига.

Трите точки за лидера в класирането донесе Светослав Диков. В 18-та минута нападателят открадна топката от Антон Тунгаров и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Монтана. Петър Петров докосна топката с ръка, но не успя да я избие.

Монтанци можеха да се върнат мача, но с глава от дузпата Мехди Уамри стреля в аут. В последната минута на първата част диагонален удар на Айвън Ангелов мина до лявата странична греда на вратата на гостите.

В 47-та минута с глава Диков стреля и от голлинията Стилян Николов я изчисти. В края на мача удар на Перейра от ляво бе спасен от вратаря на монтанци Петров.

Дебют за Монтана направи последното ново попълнение Реал Лолала, който влезе след почивката.

"След гола, който получихме, отборът показа добро лице. Малко бяха завършващите удари, но имахме ситуации, които трябваше да използваме. Отборът показа реакция, това е радващото. Тепърва ще играем по-добро. Второто полувреме бяхме доминиращия отбор", каза наставаникът на северозападния тим Ангел Стойков.

Монтана игра в състав: Петър Л. Петров, Михов /к/, Николов, Буров, Васев, Атансов /46-Лалола/, Каменов, Тунгаров, Йорданов /88-Филип/, Фудил Идрисс /76-Айтов/, Мехди Уамри /88-Цеков/.

Стилиян Петров връчва купата в лига "Монтана"

Стилиян Петров ще бъде в Монтана тази неделя. Бившият капитан на националния отбор на България ще връчи купата на победителя в турнира за купата на лига „Монтана". Финалният мач ще се играе на стадиона на бившия завод „Прециз" и започва в 18 часа. "Баня Бойс" /Николово/ и "Кариана" /Ерден/ ще трябва да определят първия носител на купа лига „Монтана"...

публикувано на 07.06.23 в 13:11

Футболисти на "Бдин" и "Локо" Мездра участват в турнира на талантите от Трета лига

Българският футболен съюз и Аматьорската футболна лига възраждат традициите на надпреварата между най-обещаващите млади футболисти в аматьорския футбол с турнира „Преглед на талантите в Трета лига“, който започва днес на терените на Национална футболна база „Бояна“.  "Сигурен съм, че тази инициатива ще бъде от полза и на футбола, и на..

публикувано на 07.06.23 в 11:25
Валентин Илиев

Врачанин поема "Спартак" (Варна), помага му треньор от Видин

Врачанинът Валентин Илиев ще е новият старши-треньор на  "Спартак" (Варна) . "Соколите", които изпаднаха от елита под ръководството на Димитър Димитров-Херо, ще представят наследника му на пресконференция на 12 юни . На брифинга се очаква да бъде потвърдена официално новината, че помощник на Илиев е роденият във Видин Любомир Любенов ...

публикувано на 07.06.23 в 08:15

Глобиха "Ботев" с 5000 лева за уговаряне на мачове в елита

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наказа с глоби два клуба от професионалния футбол заради съмнения в уговарянето на мачове . Сред санкционираните с по 5000 лева са врачанският "Ботев" , който е част от Първа лига, и пловдивският "Марица", който е във Втора лига. В съобщението от футболната ни централа се посочва, че санкцията е..

публикувано на 06.06.23 в 17:36

"Прециз" стана шампион на U15

ДФК "Прециз" (Монтана) спечели първенството на U15 на зона "Велико Търново". Възпитаниците на треньора Владо Георгиев са първи при първото си участие, при родените 2008/2009 година. "Прециз" събра 60 точки от 20 победи и две загуби, като остави след себе си отборите на "Локомотив" (Горна Оряховица) и "Янтра" (Габрово). "Изключително съм..

публикувано на 06.06.23 в 11:33

"Монтана" се раздели с вратари

Двама вратари напуснаха "Монтана" . Димитър Илиев и Петър Димитров Петров се разделят с клуба. 30-годишният Илиев дойде през зимата на стадион "Огоста" от "Добруджа" (Добрич), но не успя да се пребори за титулярното място и реши да прекрати договора си предсрочно. Младият Петър Д. Петров, който е юноша на клуба ще продължи да се развива в друг..

публикувано на 06.06.23 в 11:17

Борци от Враца отиват на европейско първенство в Албания

Двама представители на врачанския клуб по борба "Ботев 93" попаднаха в състава на националния отбор за кадети до 17 години на европейското първенство в класическия стил. Надпреварата на стария континент ще се състои след дни в Албания. Калоян Иванов при 45-килограмовите и Антонио Христов в категория до 65 кг. ще защитават честта на България и..

публикувано на 06.06.23 в 11:15