Ученическите отбори от ломските училища, които станаха шампиони на област Монтана в състезанията по лека атлетика, баскетбол, тенис на маса и шахмат от Националните ученически игри 2022/2023 г., бяха поздравени от кмета Георги Гаврилов. Тимът на момичетата от ПГ"Найден Геров", воден от Николай Георгиев и Светли Георгиев, спечели зоналния турнир по баскетбол и се класира за финалния кръг. След като заслужиха първите места в областта, в зоналния кръг за място на финалите ще се състезават и отборите по тенис на маса и шахмат от СУ "Димитър Маринов", водени от Вася Александрова, както и лекоатлетическите тимове на момчетата и момичетата от I ОУ "Никола Първанов", с треньор Венцислав Луканов. Градоначалникът благодари на децата, учителите и треньорите за постигнатите успехи и заяви, че скоро ще бъде завършен ремонтът на Спортната зала, където ще има отлични условия за тренировки и състезания, информират от местната общинска управа.
Дисциплинарната комисия към БФС спря правата на двама от футболистите на Ботев /Враца/ след загубата на тима от Локомотив /Пловдив/ в 24-ия кръг на Първа лига. Така те няма да играят при домакинството на Крумовград в петък. Браян Переа и Мохамед Букаси ще липсват на треньора Христо Янев в една среща, отделно от това ще платят и глоба в размер на..
В среща от Турнира за Аматьорската купа на България днес от 14.30 часа един срещу друг се изправят два отбора ат Северозападната Трета лига. На стадион „Градски” в Червен бряг „Партизан” посреща „Локомотив” Мездра . Домакините са 9-ти във временното класиране на лигата с актив от 13 точки и голова разлика 11:16, а гостите са 5-ти с 21 точки и..
Спортното министерство ще финансира проектите на 6 клуба от Северозападна България по програмата "Спорт за децата в свободното време" , съобщават от ведомството. По две са дружествата от трите области. 7 700 лева получава Спортен клуб по борба "Селановци -93". На 5 300 лева ще разчита Клубът по класическа борба "Надежда – Оряхово – 2014". Боксов..
206 атлети от 18 спортни клуба от цялата страна взеха участие в XXIII Републикански шосеен пробег „3 март” , който се проведе навръх Националния празник на България в гр. Мездра , съобщават от общинската администрация. Организатори на спортната проява бяха Община Мездра и СКЛА Атлет - Мездра. Сред участниците бяха представители на лекоатлетически..
Баскетболистките на Монтана спечелиха купата на България след 6-годишно прекъсване. В неделя в зала "Младост" момичетата на треньора Преслав Пешев победиха с 68:66 точки Берое /Стара Загора/. Мачът бе инфарктен за всички в залата. За Пешев това бе първа титла начело на Монтана: "Надявам се не е и последен този сезон, а и занапред... На целия..
Отборът на "Галактико" спечели купа "Трети март". Традиционната футболна надпревара се организира за осма поредна година под патронажа на лидера на ВМРО във Враца и общински съветник Красимир Богданов. Патриотичното състезание, в което се включиха 16 отбора, бе посветено на Националния празник - 3 март. Втори в крайното класиране остана "Отбор без..
Сестрите Никол и Нанси Николови прибавиха още два медала към богатата си витрина с трофеи. Те участваха в силния Международен турнир по джудо в сръбския град Ниш - TROFEJ NIŠA 2025. Нанси стана шампионка в категория до 22 килограма, а каката Никол е с бронзов медал в по-горната за нея категория - до 36 килограма. "Решихме Никол вече да участва в..