"Монтана" с чиста победа над "Марек"

Снимка: Радио ВИДИН

Волейболистите на Монтана спечелиха с 3:0 гейма срещу Марек Юнион Ивкони /Дупница/ в среща от 2-ия кръг на Супер Волей. Това бе първи успех за новия сезон за момчетата на треньора Даниел Пеев след загубата от ЦСКА. Равностойна бе първата част в зала „Младост", като домакините имаха лек превес. Марек се опита да стой близо до съперника, но не успа и след 25:23 точки монтанци поведоха с 1:0. Без проблеми момчетата на Пеев увеличиха преднината си след 25:18.В третия гейм Марек водеше до 9:6. Монтана направи обрат за 12:9 точки. В крайна сметка след 25:22 домакините взеха чиста победа. За нея най-резултатен бе Самуил Вълчинов с 15 точки. За Марек Димитър Дулчев завърши с 16. Следващата среща за Монтана е на 4 ноември гостуване на столичния Левски.

Чатов напусна "Монтана"

Защитникът Симеон Чатов напусна отборът на "Монтана" .  23-годишният играч се разделя с клуба от стадион "Огоста" по взаимно съгласие, стана ясно след среща с ръководството на тима. Чатов дойде в "Монтана" от "Спортист" (Своге) през лятото на миналата година. Липсата на игрови минути накараха бранителя да вземе решението и да търси друг отбор.

публикувано на 22.02.24 в 10:48

Определиха съдиите за мача "Ботев" - "Пирин"

Определиха съдийската бригада, която ще ръководи първия домакински мач на "Ботев" за елитното футболно първенство.  В петък врачани посрещат "Пирин" на своя стадион от 15 часа в дербито на дъното в Първа лига. Двата тима заемат 15-о и 14-о място, затова залогът за победата е много сериозен. През есента "Ботев" спечели с 1:0 в Благоевград и ако..

публикувано на 22.02.24 в 09:33

Тая Робинсън поднови тренировки с баскетболния "Монтана"

Гардът Тая Робинсън се присъедини към подготовка на женския баскетболен тим на "Монтана". Американката си тръгна от зала „Младост" през декември с още две сънароднички. Причината бе проблеми с визите. Робинсън пожела да се върне и вече е на разположение на треньора Преслав Пешев. Едва вчера Робинсън успя да прави тренировка със съотборничките си,..

публикувано на 21.02.24 в 15:05

Съдийска бригада от София за мача на "Бдин" със "Спартак" Варна

Футболни съдии от столицата ще ръководят първия домакински мач на "Бдин" Видин от пролетния дял на шампионата във Втора лига. Срещата със "Спартак" Варна от 22-ия кръг на първенството е поверена на Вилиян Видинов, ще му помагат Павлин Михайлов и Марин Бонев. За четвърти съдия е определен Валентин Стефанов. Стефан Йорданов, също от София, ще наблюдава..

публикувано на 21.02.24 в 14:38

"Ботев" (Враца) привлече защитник от "Пирин"

Врачанският "Ботев" привлече още един централен защитник, това е Мартин Бачев , съобщават от  клуба.  19-годишният футболист се присъедини към отбора като свободен агент. За последно той бе част от тима на "Пирин" (Благоевград), за който изигра 18 мача от началото на настоящия сезон. Старши треньорът на "Ботев" Христо Янев познава отлично..

публикувано на 21.02.24 в 13:13

Иван Иванов свири на "Монтана" в Разград

От Спортно-техническата комисия на БФС назначиха съдиите за срещите от 22-ия кръг на Втора лига.  Мачът между дубъла на "Лудогорец" (Разград) и "Монтана" е поверен на Иван Иванов, Асен Крумов и Ангел Станчев. Четвърти арбитър е Тодор Киров.  Оценка на съдиите ще дава Цветан Кръстев. Срещата е в събота, от 14:00 часа. Монтанският арбитър..

публикувано на 21.02.24 в 13:10

Пет медала спечелиха мездренски атлети на национален шампионат

През втория ден от национален шампионат по лека атлетика в зала, проведен в София, атлетът от Мездра Мартин Балабанов дублира златото си на 1500 м. с нова победа на 800 метра с 1:53.24 пред Алекс Василев ("Хермес 2022" Благоевград) – 1:54.27 и юношата Георги Можейко ("Локомотив" Дряново) 1:54.96. Иво Балабанов донесе третата титла на..

публикувано на 19.02.24 в 16:15