Ботев катастрофира тежко в Разград, шампионът вкара пет пъти срещу врачани

Снимка: Ботев (Враца)

Лудогорец съкрати изоставането си до върха в класирането на Първа лига, като победи Ботев с 5:0 в домакински мач от 19-ия кръг на футболния ни елит.

Врачани се държаха достойно през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка само с 1 гол пасив. Квадво Дуа откри резултата в 20-та мин., след като беше изведен от Бърнард Текпетей с разсичащ защитата на врачани пас и реализира с шут по тревата.

През първите 45 минути гостите не отправиха нито един удар към вратата на Дамян Христов, докато Лудогорец изстреля 10 топки към мрежата на врачанския вратар, от които 4 бяха в очертанията на вратата.

Интригата в мача беше убита набързо в началото на второто полувреме. Капитанът на разградчани Якуб Пьотровски в рамките на 120 секунди – между 56-та и 58-та мин. добави две топки в мрежата на Рубио за 3:0.

В 74-та мин. Марио Тисера реализира първия си гол в родния шампионат за 4:0, като пусна топката покрай Рубио.

Тодор Неделев, който влезе като смяна през второто полувреме, даде асистенции за две попадения и сам реализира петото в двубоя в 88-та мин.

В следващия кръг, който е последен за врачани през календарната година, на стадион „Христо Ботев" пристига Левски. Мачът със сините е на 9 декември от 17 часа.

Докато „орлите" от Разград ги очакват още 3 срещи, от които мач за купата срещу Локомотив /Пловдив/, гостуване на ЦСКА и домакинство на датския Норселанд в турнира за купата на Лигата на конференциите.

Трима от "Монтана" пропускат мача със "Спартак" (Плевен)

Трима футболисти на "Монтана" ще пропуснат домакинската среща в събота със "Спартак" (Плевен) от 23-ия кръг на Втора лига. За получени червени картони в мача с дубъла на "Лудогорец" (Разград) Никола Борисов и Франк Ландри ще почиват една среща и ще платят глоба от по 100 лева. Централният защитник Денис Динев също няма да бъде на разположение на..

публикувано на 28.02.24 в 17:16

Служебна загуба заплашва "Ботев" (Враца)

Заплашиха "Ботев" (Враца) със служебна загуба , ако в рамките на 7 дни клубът не плати поражения по стадион "Александър Шаламанов". Щетите са нанесени от феновете по време на последния мач между врачани и "Славия". Със същата санкция е заплашен и "Левски", това личи от решения на дисциплинарната комисия на БФС. Заради натрупани жълти картони Марко..

публикувано на 27.02.24 в 11:04

В "Ботев" (Враца) не обмислят треньорска смяна

Във Враца никой не обмисля смяна на старши-треньора на "Ботев" Христо Янев. Това съобщиха от клуба по повод спекулациите за готвена смяна.  От елитния клуб потвърдиха, че имат пълно доверие на младия футболен специалист и очакват футболистите да преодолеят неприятната домакинска загуба срещу "Пирин" от последния кръг. В петък врачани отстъпиха с..

публикувано на 26.02.24 в 17:28

Поредни медали спечелиха видински лекоатлети

С поредни медали се върнаха състезателите на Спортен клуб по лека атлетика "Радуканови" - Видин от турнира "Атлетиката търси таланти", с който приключи и зимният сезон в зала. Видинският клуб участва с общо 18 състезатели, които завоюваха осем индивидуални отличия - три златни, три сребърни и два бронзови. Сребро спечели и щафетата 4 по 200 метра...

публикувано на 26.02.24 в 16:45

Врачански борци с медали от международен турнир

Борци от Враца спечелиха 3 медала по време на международния турнир "Николай Георгиев-Кимбата" . Надпреварата в класическия стил се проведе през почивните дни в Перник.  Повече от 200 състезатели от Молдова, Сърбия, Румъния, Гърция и България премериха сили на тепиха. Владислав Иванов от СК "Ботев 93" триумфира при 38-килограмовите момчета. В..

публикувано на 26.02.24 в 10:57

"Монтана" загуби двама играчи и срещата в Разград

Монтана отстъпи с 1:2, като гост на втория тим на Лудогорец /Разград/. Домакините взеха трите точки с гол от дузпа в добавеното време. Съдията вдигна три червени картона, два за гостите. След центрирана топка в наказателното поле на Монтана на втора гредаглава Хюсеин Кельовлуев я прати в мрежата на вратаря Васил Симеонов, в 41-та минута. В началото на..

публикувано на 25.02.24 в 15:27

Американка с успешен повторен дебют за "Монтана"

Американката Тея Робинсън направи повторен дебют за Монтана при победата с 92:63 точки над Локомотив /София/ в среща от 5-ия кръг на първата четворка. Столичанки остават единственият противник, срещу когото Монтана записа победи в тази част на първенството, след като срещу Берое и Рилски спортист има само загуби. Треньорът на монтанчанки Преслав Пешев..

публикувано на 25.02.24 в 15:24