С гол в последната секунда "Монтана" надделя над "Марек"

Снимка: Радио Видин

Монтана победи с 2:1 Марек /Дупница/ с обрат на стадион „Огоста".

В 32-та минута Валери Йорданов засече центриране от дясно, но вратаря на Монтана Валери Симеонов усети ъгъла и спаси чист гол.

Четири минути по-късно футболист на Марек игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Вратарят Константин Костадинов хвана ъгъла и спаси ударът от бялата точка на Димитър Буров.

В 43-та минута след бърза контраатака Николай Ганчев остана сам срещу Симеонов и го преодоля за 0:1.

След почивката домакините наложиха натиск.

Резерви вкараха във врата на Марек.

В 76-та минута Владислав Цеков – Каската се извиси над защитата на гостите и с глава изравни 1:1.

В 93-та минута с прецизен удар от 25 метра Александър Тодоров прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Костадинов за победата с 2:1.

Николай Митов, старши-треньор на победители, остана доволен от успеха.
"Поздравявам футболистите за характера и волята от второто полувреме. Това искам да виждам от отбора".

Наставникът на отбора от Дупница Танчо Калпаков отдаде загубата на твърде много пропуски.

"Момчетата се раздадоха до краен предел, искахме да победим, но шансът не беше на наша страна.

Трима от "Монтана" пропускат мача със "Спартак" (Плевен)

Трима футболисти на "Монтана" ще пропуснат домакинската среща в събота със "Спартак" (Плевен) от 23-ия кръг на Втора лига. За получени червени картони в мача с дубъла на "Лудогорец" (Разград) Никола Борисов и Франк Ландри ще почиват една среща и ще платят глоба от по 100 лева. Централният защитник Денис Динев също няма да бъде на разположение на..

публикувано на 28.02.24 в 17:16

Служебна загуба заплашва "Ботев" (Враца)

Заплашиха "Ботев" (Враца) със служебна загуба , ако в рамките на 7 дни клубът не плати поражения по стадион "Александър Шаламанов". Щетите са нанесени от феновете по време на последния мач между врачани и "Славия". Със същата санкция е заплашен и "Левски", това личи от решения на дисциплинарната комисия на БФС. Заради натрупани жълти картони Марко..

публикувано на 27.02.24 в 11:04

В "Ботев" (Враца) не обмислят треньорска смяна

Във Враца никой не обмисля смяна на старши-треньора на "Ботев" Христо Янев. Това съобщиха от клуба по повод спекулациите за готвена смяна.  От елитния клуб потвърдиха, че имат пълно доверие на младия футболен специалист и очакват футболистите да преодолеят неприятната домакинска загуба срещу "Пирин" от последния кръг. В петък врачани отстъпиха с..

публикувано на 26.02.24 в 17:28

Поредни медали спечелиха видински лекоатлети

С поредни медали се върнаха състезателите на Спортен клуб по лека атлетика "Радуканови" - Видин от турнира "Атлетиката търси таланти", с който приключи и зимният сезон в зала. Видинският клуб участва с общо 18 състезатели, които завоюваха осем индивидуални отличия - три златни, три сребърни и два бронзови. Сребро спечели и щафетата 4 по 200 метра...

публикувано на 26.02.24 в 16:45

Врачански борци с медали от международен турнир

Борци от Враца спечелиха 3 медала по време на международния турнир "Николай Георгиев-Кимбата" . Надпреварата в класическия стил се проведе през почивните дни в Перник.  Повече от 200 състезатели от Молдова, Сърбия, Румъния, Гърция и България премериха сили на тепиха. Владислав Иванов от СК "Ботев 93" триумфира при 38-килограмовите момчета. В..

публикувано на 26.02.24 в 10:57

"Монтана" загуби двама играчи и срещата в Разград

Монтана отстъпи с 1:2, като гост на втория тим на Лудогорец /Разград/. Домакините взеха трите точки с гол от дузпа в добавеното време. Съдията вдигна три червени картона, два за гостите. След центрирана топка в наказателното поле на Монтана на втора гредаглава Хюсеин Кельовлуев я прати в мрежата на вратаря Васил Симеонов, в 41-та минута. В началото на..

публикувано на 25.02.24 в 15:27

Американка с успешен повторен дебют за "Монтана"

Американката Тея Робинсън направи повторен дебют за Монтана при победата с 92:63 точки над Локомотив /София/ в среща от 5-ия кръг на първата четворка. Столичанки остават единственият противник, срещу когото Монтана записа победи в тази част на първенството, след като срещу Берое и Рилски спортист има само загуби. Треньорът на монтанчанки Преслав Пешев..

публикувано на 25.02.24 в 15:24