"Монтана" с нова убедителна победа в Адриатическата лига

Снимка: БК "Монтана 2003"

Баскетболният "Монтана" победи убедително сръбския "Дуга" с 92:57 точки (15-7;19-17;30-13;28-20) в мач от група "В" на редовния сезон в Адриатическата лига. Победата бе шеста от осем мача за българския тим, който вече си осигури място за следващия етап заедно с лидера в групата "Будучност".

Адисън Ричардс се отличи с дабъл-дабъл за успеха, реализирайки 18 точки и 10 борби за Монтана, а Катрин Бригс добави 14 точки, 6 борби и 4 асистенции.

До края на годината баскетболистките от "Монтана" имат гостуване на сръбския "Слога" Пожега в друга среща от Адриатическата лига на 13 декември.

По публикацията работи: Цветомир Цветанов

"Монтана" загуби двама играчи и срещата в Разград

Монтана отстъпи с 1:2, като гост на втория тим на Лудогорец /Разград/. Домакините взеха трите точки с гол от дузпа в добавеното време. Съдията вдигна три червени картона, два за гостите. След центрирана топка в наказателното поле на Монтана на втора гредаглава Хюсеин Кельовлуев я прати в мрежата на вратаря Васил Симеонов, в 41-та минута. В началото на..

публикувано на 25.02.24 в 15:27

Американка с успешен повторен дебют за "Монтана"

Американката Тея Робинсън направи повторен дебют за Монтана при победата с 92:63 точки над Локомотив /София/ в среща от 5-ия кръг на първата четворка. Столичанки остават единственият противник, срещу когото Монтана записа победи в тази част на първенството, след като срещу Берое и Рилски спортист има само загуби. Треньорът на монтанчанки Преслав Пешев..

публикувано на 25.02.24 в 15:24

"Монтана" не взе нищо от гостуването на "Дея"

Волейболистите на Монтана загубиха с 0:3 гейма гостуването си на Дея спорт /Бургас/ в среща от 18-ия кръг на първенството на Супер Волей. Домакините имаха проблеми с окомплектоването на състава си. Монтанци не успяха да се възползват от това, а допуснаха и доста индивидуални грешки. Отборът на Дея влезе много уверено в срещата и поведе след 25:14 точки...

публикувано на 25.02.24 в 15:21

"Ботев" Враца падна у дома от "Пирин"

Ботев Враца загуби с 1:2 домакинството си на Пирин Благоерград в среща от първенството на Първа лига. Пирин имаше предимство през първото полувреме и в 18-ата минута можеше да поведе. Иван Тасев изведе Данило Полонский в чиста позиция, но нападателят на гостите би покрай вратата. Девет минути по-късно Полонский откри резултата, след като в наказателното..

публикувано на 25.02.24 в 15:18

Два медала за видинските боксьори от Държавното за младежи

Два бронзови медала заслужиха видинските боксьори от първия кръг на Държавното лично отборно първенство за младежи до 18 години и Купа България в Плевен. Състезателите на Боксов клуб "Бдин" Цветомир Цеков, в категория до 67 килограма и конкуренцията на 25 боксьори, и Александър Панчев , в категория до 80 килограма, стигнаха до полуфиналите и заслужено..

публикувано на 25.02.24 в 15:09

"Локо" Мездра стартира полусезона с победа

Тимът на "Локомотив" Мездра спечели у дома с 3:2 срещу "Етър II" Велико Търново срещата  от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига. Това бе мачът на Сергей Георгиев, който за 9 минути в средата на първото полувреме отбеляза хеттрик за домакините. Нападателят бе точен  в 22-ата минута и откри резултата след центриране от дясно на 16-годишния Иван..

публикувано на 25.02.24 в 10:06

Футболният "Дреновец" загуби домакинство

Отборът на "Дреновец" загуби у дома с 1:4 от опитния тим на "Севлиево" в мач от 16-ия кръг на Северозападна трета лига. Радослав Захариев изведе "Дреновец" напред в края на първото полувреме. През второто полувреме Добрин Петров изравни, а Уилфред Коуакоу направи обрат за 1:2. За 1:3 точен точен беше Стивиян Макавеев от дузпа. Макавеев отбеляза и втори..

публикувано на 25.02.24 в 09:59