"Локомотив" Мездра" с победа в контрола

Снимка: Мирослав Гетов

В предпоследната си контрола "Локомотив" Мездра" победи в град Левски, едноименния отбор с 4:2 в приятелска среща. Двубоят бе наситен с доста критични моменти пред двете врати. Кристиян Йотов откри за "железничарите” още в 7-ата минута. Васил Калоянов удвои около четвърт час по-късно. Той направи категорична преднината на "железничарите“ с второ попадение в 55-ата минута. Домакините не се предадоха и Стефан Христов намали от дузпа в 70-ата минута. След негов удар, вратаря изби топката, но друг играч на "Левски" я насочи в мрежата за 2:3 в 80-ата минута. Малко след това Кристиян Димитров реализира четвъртия гол за Локомотив за крайния резултат 4:2.

Пет медала спечелиха мездренски атлети на национален шампионат

През втория ден от национален шампионат по лека атлетика в зала, проведен в София, атлетът от Мездра Мартин Балабанов дублира златото си на 1500 м. с нова победа на 800 метра с 1:53.24 пред Алекс Василев ("Хермес 2022" Благоевград) – 1:54.27 и юношата Георги Можейко ("Локомотив" Дряново) 1:54.96. Иво Балабанов донесе третата титла на..

публикувано на 19.02.24 в 16:15

Завърши зимната подготовка на ОФК Локомотив - Мездра

Завърши зимната подготовка на ОФК Локомотив -  Мездра за пролетния дял от първенството по футбол в Северозападната Трета лига, съобщават от Общината. Тя протече на градския стадион под ръководството на старши треньора на тима Николай Христозов. По време на подготвителния период мездренските „железничари“ изиграха 6 контролни срещи, в..

публикувано на 19.02.24 в 11:31

"Ботев"-2 завърши подготовката с победа

Дублиращият отбор на "Ботев" (Враца) победи с 2:0 "Огоста" (Хайредин) в последна контрола преди подновяването на шампионата в Северозападната Трета лига. Митко Панов отбеляза за 1:0 в 23-ата минута, след като стреля от дистанция и не остави шансове на вратаря на гостите. В 40-ата минута Ивайло Дудушки направи хубав пробив отдясно, центрира и..

публикувано на 19.02.24 в 09:55

"Ботев" падна от "ЦСКА" с 0:3

"Ботев" (Враца) се опълчи на ЦСКА , но падна с 0:3 в първия си мач за пролетния полусезон. Двубоят на националния стадион "Васил Левски" можеше да завърши и по друг начин, ако до 15-та мин. Гостите бяха реализирали едно от трите си положения пред вратата на Димитър Ефтимов. Възможностите се откриха пред Даниел Генов и Браян Переа, но откриващото..

публикувано на 19.02.24 в 09:51

"Бдин" допусна тежка загуба в първия пролетен кръг на Втора лига

"Бдин" Видин започна с тежка загуба пролетния дял на първенството на Втора футболна лига. На стадион "Цар Самуил" в Петрич видинчани отстъпиха с 0:4 от "Беласица" в дербито в дъното на таблицата. Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато след центриране на Васил Божинов Мариян Вангелов отбеляза с глава. В 15-ата минута домакините удвоиха след..

публикувано на 18.02.24 в 16:40

Старшата на "Монтана" с класика над "Спартак" /Плевен/

Юношите старша възраст на Монтана записаха класическа победа с 3:0 над юношите младша на Спартак /Плевен/. Контролата се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста" в Монтана. Кристиян Славейков завърши с гол самостоятелния си пробив в 35-та минута. Велислав Аксиниев се възползва от грешка на съперника и увеличи преднината на Монтана в 80-та..

публикувано на 18.02.24 в 16:29

"Пъстрина" с победа на лагера в Рибарица

Четвъртодивизонният монтански футболен тим Пъстрина /Николово/ разгроми с 8:1 Озрен на техния стадиона в Голям извор. В контролата по два гола за успеха на Пъстрина отбелязаха Мирослав Йорданов – Джудиста, Веселин Троянов, Пламен Благойчев, а по един добавиха Светослав Сашов и Цветизар Радославов. От 15 февруари тимът на играещия президент Димитър..

публикувано на 18.02.24 в 16:27