В провелия се конкурс за най-добро домашно вино по-случай Деня на лозаря, Св. Трифон Зарезан, кметът на община Лом Цветан Петров връчи наградите на победителите. При червените вина журито отличи с първа награда Сергей Георгиев, който бе коронясан за новия Цар на виното. От 20 години той произвежда червения еликсир, по стара семейна рецепта, и още с първото си участие грабна отличието. Наградата за най-добро бяло вино отиде при Николай Николов, а Невена Русинова е победител при розетата. Празникът се проведе традиционно на "Окопа", в местността "Садовете". Отец Нестор отслужи празничен водосвет за здраве и плодородие, след което бе изпълнен ритуалът за подрязване на лозата, в който се включи и кметът. Градоначалникът пожела на ломчани годината да е плодородна, мирна, спокойна и благодатна, да има добра реколта и пълни бъчви с вино.
Гости на празненството бяха председателят на Общинския съвет Пенка Пенкова, заместник-кметът Хилда Владимирова, общински съветници и кметове на кметства.
С народни песни и танци се изявиха децата от фолклорния състав «Дунавче» към НЧ «Постоянство 1856» с художествен ръководител Валери Горанов.
Общо 2 500 са находките от последния археологически сезон в Рациария, Бонония и "Кастра Мартис". В момента тече процедурата по тяхното предаване на Регионалния исторически музей във Видин. Това каза на пресконференция научният ръководител на проучванията доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с музей при БАН. По думите му,..
Баба Марта посети Дома за пълнолетни лица с деменция в село Салаш, съобщиха от Община Белоградчик. Представители на НЧ „Развитие – 1896 г." – с. Салаш представиха тематични стихове за идващия празник пред потребителите на дома, а най-възрастната самодейка от читалището поздрави всички присъстващи със собствени стихове. На присъстващите Баба Марта закичи..
Жителите на Монтана подкрепят третия бойкот на големите хранителни вериги, пазаруват в кварталните магазинчета. Цените на някои продукти в хипермаркетите са по-високи от тези в малките магазинчета. Репортерска проверка в квартал на Монтана установи, че хората предпочитат да пазаруват от местните магазинчета. Тук се познаваме и вярваме на..
Потребителите на Дома за стари хора в село Кутово временно ще бъдат преместени в сградата на бившето инфекциозно отделение във Видин, реши Общинският съвет. Причината е, че сградата на социалното заведение ще бъде напълно реновирана, обясни кметът на Видин Цветан Ценков . "Хората от старческия дом в село Кутово да ги прехвърлим в инфекциозното..
Видеоклип, насърчаващ профилактиката на рака на гърдата , ще бъде представен във Враца . Видеото е заснето по идея на Инициативния клуб за борба с рака на гърдата с председател Албена Кисьова . "Клипът е изключително драматичен, тематичен, емоционален, докосващ и аз съм сигурна, че той ще спаси много животи, защото той идва да каже да го..
СУ "Васил Левски" в Кула бе домакин на творческа работилница "Мартеничка за теб" . Инициативата е по идея на училищното ръководство, което изпълнява дейности по специално разработен План за сътрудничество и взаимодействие с родители. Начало на работилницата даде Светлана Гергова - по мощник-директор на училището, а в одещ на..
Пожар горя в къща в Кула. Няма пострадали хора, уточняват от полицията в града. Сигналът за пожара на улица "Сливница" е подаден малко след 11:30 часа. На място са изпратени два екипа на пожарната. Огънят е нанесъл сериозни щети на покрива на къщата. На местопроизшествието не са установени запалителни течности и приспособления..