Жълт код за горещини в цялата страна издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология.
Според прогнозата на НИМХ днес ще бъде предимно слънчево и горещо. Следобед над планинските райони главно в Западна България ще има временни увеличения на облачността и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 34° и 39°, в Източна България - малко по-ниски, в София - около 34°.
В планините ще е предимно слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. На отделни места в масивите от Западна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 28°, на 2000 метра - около 21°.
По Черноморието ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от североизток. Максималните температури ще са 26° - 28°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Граждански протест спря за минути движението по международния път Е - 79 на кръстовището към Видин, Белоградчик и Ружинци, както и на пътя Монтана-Видин край село Тополовец. Действията са в рамките на национален протест срещу разполагането на ветрогенератори и фотоволтаици в земеделски земи. Като организатори в социалната мрежа са обявени земеделски..
В Лом ще учат за програмист на роботи. Професията е нова и за първи път се предлага за реализация в област Монтана. В приема след VII клас за новата учебна година са предложени 45 паралелки, а след IV клас остава само една. 45 паралелки са предложени за държавен план-прием за следваща учебна година в област Монтана. 14 са профилирани и 31..
В Основно училище "Свети свети Кирил и Методий" в Мездра се проведе емоционална беседа , посветена на Деня на освобождението на България. Г-жа Румяна Антова , преподавател по история, води учениците от I до IV клас в "Пътешествие във времето", запознавайки ги със значението на 3 март и Руско-турската война. Събитието включваше рецитиране на..
Старата поща във Враца се превърна в обект на разгорещен дебат, след като сградата е пред разпад. Става дума за имот, който е частна собственост. От общината във Враца уточниха, че старата поща не е паметник на културата и няма статут на такъв. Повод да се търси мнението на градската управа стана бъдещото събаряне на зданието, което се намира в..
Генералният директор на Българското национално радио Милен Митев поздрави екипа и слушателите на Радио Видин по повод 16-ия рожден ден на медията. По думите му, в региона, който се задъхва от демографски и икономически проблеми, е особено важно да има медия, която стои по-близо до хората. "Разрастването на националната мрежа на Националното радио..
Изложба с творби на ученици от Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин. Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена гимназия "Димитър Добрович"..
В монтанското Второ училище е традиция да се помага на хора в нужда. Този път възпитаници от начален етап изработиха собственоръчно мартеници , които продадоха на базар. Училищната инициатива е под наслов "Деца помагат" , каза директорката Елка Станева. "Той се превърна в празник на доброто и традицията...В работилничката за мартеници..