След злополучния мач с Ком /Берковица/, загубен с 0:2, в който берковчани играха като на ръгби мач и момчетата на Николай Христозов мислеха повече как да се опазят здрави, Локомотив (Мездра) разгроми у дома Ювентус (Малчика) с 6:0 в приятелска среща. Преди контролата двата отбора поздравиха кмета на Мездра Иван Аспарухов за 68-ия му рожден ден. Освен 6-те гола, „железничарите“ уцелиха три пъти гредите след удари на Ивайло Дудушки, Николай Ганчев и Сергей Георгиев. Последните двама изработиха първите два гола. Вкара ги Георгиев след асистенции на Ганчев в 17-ата и 23-ата минута. В 31-ата пък Валентин Антонов от гостите си вкара автогол. През второто полувреме вдъхновената игра на мездренчани продължи, Дудушки се възползва от подаване на Георгиев и покачи на 4:0 в 61-ата минута. В 69-ата Асен Русинов завърши самостоятелен пробив с попадение. Той отбеляза и в 75-ата минута след пас на Ваньо Иванов за крайния резултат 6:0.
ОФК "Бдин" Видин записа първата си победа през 2025 година. Днес на стадион "Георги Бенковски" бдинци победиха с 5:1 "Ком" Берковица в контролна среща. Роберто Росенов записа хеттрик, а централният защитник и капитан на отбора Ивайло Иванов отбеляза два гола за домакините от преки свободни удари. Това бе трета проверка за "Бдин" в предсезонната..
6 медала заслужиха състезателите на видинския клуб "Радуканови" от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 16 години в зала. Преслав Шишков спечели златния медал на скок височина. Той заслужи шампионската титла с личен рекорд 168 см. Днес Божидара Иванова спечели още един медал за видинския клуб - сребро на на 60 метра с препятствия..
Сребро и бронз заслужиха видинските състезатели от Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст в Пазарджик. Георги Миков даде всичко от себе си, но заради малшанс в златна оценка изпусна републиканската титла. Преди това записа впечатляващите пет победи. Емануела Илиева, също с 5 победи и една загуба, заслужи бронзовото отличие...
"Видабаскет" разгроми със 116:79 (34:10; 27:20; 22:33; 33:16) точки "Ботев" Враца в среща от 15 кръг на Българската баскетболна лига, "А" група, регион Запад. В столичната зала "Триадица" още от началото на срещата видинските баскетболисти взеха инициативата и затвориха първата четвърт с повече от комфортна преднина 34:10 точки. Играчите на треньора..
Волейболистите на "Монтана" са домакин днес на ЦСКА в среща от 17-ия кръг на мъжкото първенство на Супер Волей. Това ще е втория домакински мач за момчетата на треньора Даниел Пеев тази седмица. След като в сряда "Монтана" победи с 3:0 "Хебър" /Пазарджик/ се ще търси нов успех. В зала „Младост" се очаква солидна подкрепа от страна на феновете на..
Малко не достигна на състезателя на СК ”Атлет”Мездра Мартин Балабанов да намери място сред медалистите на 1500 метра на Балканския шампионат за мъже и жени по лека атлетика. Възпитаникът на треньора Йоло Николов направи много добро тактическо бягане, като атакува от по-задна позиция малко преди началото на последната обиколка. Времето му 3:52.46..
Баскетболен клуб "Монтана" ще бъде домакин на финалния турнир за "Купа България" при жените. След като кметът на Монтана Златко Живков обяви новината през седмицата, дни по-късно от федерацията я потвърдиха официално. „В понеделник бе последния срок за подаване на заявки за домакинство на финалния турнир, като нашият клуб бе единственият, подал заявка..