Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължава записването за безплатна храна за деца в община Лом

ДГ "Звънче" гр. Лом
Снимка: Архив, Радио Видин

Продължава записването за безплатна храна за деца от 10 месеца до 3-годишна възраст в Лом. Родители с ниски доходи или без никакви средства могат да кандидатстват за получаване на храната, която се приготвя в яслата до детска градина №2 "Червената шапчица" на улица "Бозвели". Освен тях могат да кандидатстват и родители на деца с увреждания, самотни родители или осиновители с ниски доходи, съобщават от местната общинска управа. Заявленията се подават в Дирекция "Социално подпомагане” в Лом, а одобрените семейства ще получат ваучери. Безплатната детската кухня ще осигурява храна за малчуганите до 30 ноември 2025 г., когато изтича срокът на проекта, като през целия този период родителите могат да подават декларации, напомнят от администрацията. Инициативата "Детска кухня" се реализира от Агенцията за социално подпомагане и Община Лом, а целта е да се осигури здравословно и пълноценно хранене на децата от бедни семейства. Проектът се финансира по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021 - 2027 г., съфинансиран от Европейски социален фонд плюс. Допълнителна информация може да бъде получена на телефон 0971/60 283 - Дирекция "Социално подпомагане" - Лом, както и на телефон 0971/69 104 - Община Лом. Към момента Община Лом предлага 21 социални услуги с капацитет от над 1000 потребители. Ще бъдат изградени още пет социални услуги за резидентна грижа за лица с увреждания и един център за специализирана подкрепа  за пълнолетни лица с увреждания и техните семейства. За целта Общината кандидатства за финансиране в размер до 7,8 милиона лева пред Механизма за възстановяване и устойчивост.   


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Улици във видинското село Каленик ще бъдат асфалтирани

Започва ремонтът на една от улиците във видинското село Каленик . Тя е дълга 130 метра, асфалт ще бъде положен на широчина 4 м, каза за Радио Видин кметът на селото Илиян Христов : "Това е ул. "Четвърта", никога не е имала асфалт, отделени са 50 000 лева от капиталовите разходи на община Видин. От вчера са започнали да изравняват, да подготвят, но..

публикувано на 21.02.25 в 13:11

Крайпътни отбивки във Враца са почистени след депутатски въпрос

Почистени са местата за отдих и престой на автомобили по едни от най-натоварените пътни отсечки във Враца, съобщиха с пост в социалните мрежи народните представители Красен Кръстев и Мартин Харизанов. Преди време двамата депутати от ГЕРБ зададоха въпрос към Министерството на регионалното развитие и благоустройството, като питането им беше свързано с..

публикувано на 21.02.25 в 12:45

Общинските съветници във Видин ще обсъждат създаване на Фонд "Култура"

Създаване на общински Фонд "Култура" е в основата на проект на Наредба за финансово подпомагане на културата в oбщина Видин. Това стана ясно на обществено обсъждане между представители на Oбщината и местните културни институции днес. За повишаване качеството на живота и развитието на местния и регионален потенциал, силна роля играе и създаването на..

публикувано на 21.02.25 в 11:56

Община Кула призова за спазване на реда при поставяне на некролози

От общинската администрация в Кула призоваха жителите на общината да поставят некролозите на определените за това места.  От общинското предприятие "БКС" посочиха, че се изработват допълнителни табла за афиши, рекламни съобщения, обяви, некролози, нагледни агитационни материали и други подобни. „Молим гражданите да спазват правилата и да..

публикувано на 21.02.25 в 11:03

Неизвестен извършител източи гориво от тир в Ружинци

Криминалисти от РУ-Белоградчик разследват кражба на дизелово гориво . На 19 февруари в с. Ружинци неизвестно лице източило 300 литра нафта от резервоара на турски товарен автомобил, паркиран на улица в селото.  По случая е образувано досъдебно производство. 

публикувано на 21.02.25 в 10:16

Безплатен транспорт е осигурен за Голяма Задушница във Видин

Тази година Голяма Задушница се отбелязва на 22 февруари (събота). Община Видин продължава да изпълнява ангажимента си и да осигурява безплатен превоз на хората, желаещи да почетат починалите си близки, до двата гробищни парка на града, съобщават от местната управа. Те ще могат да използват автобусите по линия №6 по следния маршрут: кв. „Селище”..

публикувано на 21.02.25 в 10:04
Бюро по труда- Враца

145 млади хора си търсят работа във Враца и Криводол

Общо 145 са безработните млади хора в общините Враца и Криводол в края на януари, съобщиха от Бюрото по труда, което отчита нивото на заетостта. Повечето младежи и девойки без препитание са от града под Околчица и селата – 92. Още 63-има без препитание са младите хора на възраст до 29 г. от Криводолско. В сравнение с декември 2024 г. общият..

публикувано на 21.02.25 в 09:31