Доброволците от Сдружение "Северозапазване" започват благотворителната кампания "Бъди човек" за Коледа за децата в СУ "Васил Левски"-Кула. Кампанията се провежда за седма поредна година, като акцията стартира на 20 ноември. Събират се средства за всички отличници от СУ "Васил Левски"-Кула, за това че показват упоритост, трудолюбие и талант. Това са ученици от 4 до 12 клас , постигнали пълни шестици по всички предмети в дипломата за средно образование. Също така те имат постижения в сферата на образованието, науката, технологиите, изкуствата и спорта.
Децата ще бъдат отличени с почетното отличие "КастрАртис диплома" на официална церемония в град Кула. Отличието "КастрАртис диплома" се връчва за първи път и ще е традиция в годините. Това е най-високото отличие, присъждано за особени заслуги в системата на предучилищното и училищното образование в СУ "Васил Левски"-Кула. Целта е да се насърчи обучението и образованието и да възпитава у децата важни ценности и нагласи в община Кула, където е налице или се очаква недостиг на висококвалифицирани кадри.
Доброволци ще се редуват по график до 20 декември в офиса на сдружението в гр. Кула, ул. "Възраждане" 33, срещу местната хлебарна от 16:00 часа до 18:00 часа. С организаторите може да се свържете и на телефони:
За Община Кула - 0896 14 70 56
Служебен - 0893 94 37 55
имейл: severozapazvane@gmail.com.
Дарения могат да се правят и на банковата сметка:
За Сдружение "Северозапазване"
"Интернешънъл Асет Банк" АД
BIC IABGBGSF
IBAN: BG97 IABG 7496 1007 4089 01
Народно читалище „Развитие 2022“ в Ослен Криводол организира инициативата „Достойни българи“ , целяща съхраняването на паметта на достойни личности, свързани с в мездренското село. През май 2025 г. се навършват 100 години от рождението и 25 години от смъртта на Благородна Божинова , оцеляла след инквизициите в концлагера „Герово“ в Югославия. В..
На сцената на видинския куклен театър предстои премиерата на спектакъла "Котаракът в чизми" – драматизация по класическата приказка на Шарл Перо, съобщават от културната институция. Режисьор на постановката е Теодора Георгиева. Визуалният свят на спектакъла е дело на Виктория Андрекова, която създава сценографията и куклите. Музикалното..
Възстановенo е движението и в двете посоки по пътя Видин – Лом в района на гр. Лом, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". То беше ограничено днес преди обед заради ВиК авария. Трафикът беше пренасочван по обходни маршрути.
Ученици от СУ „Иван Вазов“ в Мездра постигнаха забележителни успехи в тазгодишното издание на Олимпиада „Кингс“ . Състезанието, което събира таланти от цялата страна, тества знанията и уменията на участниците в различни дисциплини като математика, български език и литература, английски език, природни науки и други. Осем ученици от СУ..
Във Видин се проведе работна среща за обсъждане на съвместни действия за противодействие на незаконната сеч, с приоритет в местата, създаващи опасност от свлачищни процеси и наводнения. Срещата, председателствана от областния управител Ани Арутюнян беше във връзка с проведено заседание на Министерския съвет, на което е обърнато внимание от..
Временно е ограничено движението и в двете посоки по второкласния път Видин – Лом в района на гр. Лом поради ВИК авария, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Трафикът се осъществява по обходни маршрути: Добри дол – разклон за Дъбова махала и Дъбова махала – Дреновец – Ружинци и обратно, а за идващите от Козлодуй: Лом – Сталийска махала..
На 14 февруари 2025 г., петък, от 11:00 часа на "Окопа", в местността Садовете в Лом , ще започне традиционното тържество за Деня на лозаря, св. Трифон Зарезан , съобщават от местната общинска управа. Ще бъде отслужен празничен водосвет за здраве и плодородие и изпълнен ритуалът за подрязване на лозата и избор на Цар на виното. В конкурса за..