Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ломски творци издават иновативна книжка по "Малкият принц"

Иновативна музикална книжка ще бъде издадена от творци от Лом. В основата е музикално-театрална интерпретация на "Малкият принц" от Екзюпери, създадена от детска театрална формация "Нонет плюс" с ръководител Лили Богданова. Според нея книжката всъщност е една режисьорска тетрадка. 

"Отваряйки тази книга, имате драматургичния текст, нотирани песни, а освен това в драматургичния текст рисунките, по които работи една от единайсетокласничките, те представят една нейна визия за персонажите от "Малкият принц". Предоставяме малки танцови движения като ескизи с описания и накрая предоставена кратка информация за участниците от театрална формация "Нонет плюс". Неслучайно книгата се нарича Театрална формация "Нонет плюс" представя музикално-театралната интерпретация "Малкият принц" по Екзюпери"."

Книжката ще бъде издадена с финансовата подкрепа на Национален фонд култура и ще бъде разпространена в цялата страна, обясни Ивайло Йосифов от фондация "1300 години България", която подкрепя проекта.

"Благодарение на големия тираж, който сме предвидили, той е 700 броя, това са голям формат цветни книжки, 500 от които ще бъдат дарени на учебни заведения, читалища, библиотеки и културни центрове в цялата страна, театрални формации, които работят с деца и младежи, за да могат да работят по "Малкият принц" и съответно да видим доста представления и спектакли в цялата страна, живот и здраве."

Иновативната книжка се очаква да излезе от печат до края на лятото, а през есента да бъде представена на различни места в страната.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 13 март 2025 година

Годишнина от Унгарската революция, избухнала на 15 март 1848 година, бе отбелязана с официална церемония във Видин. В присъствието на посланика на Унгария у нас Миклош Борош бе почетена и паметта на унгарския революционер Лайош Кошут , пребивавал в града през август 1849 година. Конституционният съд публикува решението по делото за оспорването..

публикувано на 13.03.25 в 18:00

Семейство благодари на полицай от Монтана за оказана първа помощ

Семейство от монтанското село Габровница изказа благодарност на полицай от Монтана, оказал първа долекарска помощ на 15-годишната им дъщеря. Случката станала в голям хипермаркет в Монтана . Майката Цветелина Генчова пазарувала с детето си, която 15-годишното момиче припаднало. "И тя първо ми каза: "Мамо, лошо ми е" и с думата припадна,..

публикувано на 13.03.25 в 17:33

Във Видин почетоха унгарския революционер Лайош Кошут

Годишнина от Унгарската революция, избухнала на 15 март 1848 година, бе отбелязана с официална церемония във Видин. В присъствието на посланика на Унгария у нас Миклош Борош бе почетена и паметта на унгарския революционер Лайош Кошут, пребивавал в града през август 1849 година.  Зам.-кметът Борислава Борисова отбеляза в словото си, че приютявайки..

публикувано на 13.03.25 в 15:30

Вятърът в Монтана достигна скорост до 17 м/с

Вятър със скорост 14-17 метра в секунда е отчетен в Монтана тази нощ. Поривът е регистриран на два пъти през няколко часа, съобщават метеоролози. За кратко през нощта не е имало ток в отделни части на Монтана и Берковица. Вятър със скорост от 14 до 17 метра в секунда, което е около 55-60 километра в час, е вилнял в района на Монтана тази нощ. Това..

публикувано на 13.03.25 в 15:14
Димитър Зоров

Димитър Зоров: Търговските вериги слагат високи надценки върху българските продукти

В големите търговски вериги надценките на стоки от български производители започват от 40% и стигат до 100%. Това каза за Радио Видин Димитър Зоров , председател на Асоциацията на млекопреработвателите в България: "До 80-100%, започващи от 40-50%. Абсолютно никак не е малко, особено на производители примерно както ние - произвеждаме фуражите,..

публикувано на 13.03.25 в 14:53

Видинчани за бойкота: Безсмислен е

За днес е обявен пети пореден бойкот на търговските вериги. Инициаторите са категорични, че той ще продължава докато не бъдат предприети реални и ефективни мерки за намаляване на високите цени на хранителните стоки. Бившият омбудсман Мая Манолова отбеляза, че бойкотът е равен на граждански натиск. Според видинчани обаче, решението на проблема зависи..

публикувано на 13.03.25 в 14:32

Мъж от Покрайна е задържан за побой над баща си

40-годишен мъж от с. Покрайна е задържан късно снощи, съобщават от полицията във Видин. Към 21.20 часа, в къща в селото, той нанесъл побой с дървен прът на 64-годишния си баща. Пострадалият – с фрактури, е хоспитализиран във видинската болница.  Работата на разследващите по случая продължава. Образувано е досъдебно производство.

публикувано на 13.03.25 в 10:43