Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицията отчете ръст на катастрофите във Врачанско

Снимката е илюстративна.
Снимка: Жоро Александров Архив

По около 2 катастрофи са ставали на ден през февруари по пътищата във Врачанско. От анализа на ОД на МВР личи, че точната бройка на регистрираните ПТП-та през втория месец на годината са били 53. Според МВР 13 от тях са били тежки.


При пътните инциденти са ранени 16 души. В сравнение със същия месец на предходната година, ПТП-ата са със 7 повече, загиналите са с 1 по-малко, а ранените са с 4 по-малко.


През месеца за установени нарушения на водачите са съставени 386 акта, 3 598 обикновени фиша и 2 090 електронни фиша/клипа, издадени за установени нарушения на скоростта. 
Установени са 27 водачи, употребили алкохол или наркотични вещества. Заради неизползване на обезопасителни колани и каски са наложени 98 глоби, за неправоспособност – 28, за шофиране без задължителна застраховка „Гражданска отговорност" – 48.


През месеца са издадени 173 заповеди за прилагане на принудителни административни мерки по Закона за движение по пътищата, като са прекратени регистрациите на 33 моторни превозни средства. 


160 престъпления са били регистрирани на територията на ОД на МВР – Враца през февруари. По данни на полицията, разкритите престъпления са 57.


Най-често престъпниците са извършвали кражби, а регистрираните престъпления от този вид са 32. От тях 22 са били разкрити. През февруари е бил реализиран и един грабеж, който все още се разследва от властите.


Има и една измама, която криминалистите все още разплитат. Едно е било и посегателството срещу чуждо МПС, то също не е разкрито.


През втория месец на годината има 3 палежа, работата по които продължава.


По линия на наркотиците са регистрирани 21 провинения. Само 2 от тях са били разкрити, а работата по останалите 19 продължава.


През февруари във Врачанско няма умишлени убийства, допълват от ОД на МВР.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 7 април 2025 година

На 7 април отбелязваме Световния ден на здравето. На тази дата през 1948 година е приет уставът на Световната здравна организация. Денят е професионален празник на работещите в областта на хуманната медицина. Във Видин ученици от Основно училище "Любен Каравелов" поздравиха медиците в Многопрофилната болница за активно лечение „Света Петка“...

публикувано на 07.04.25 в 18:00

Публикуван е окончателният списък по проекта "За по-чист въздух в община Видин"

Срокът за отстраняване на пропуски в документацията по проекта „За по-чист въздух в община Видин“ изтече, съобщават от Община Видин. Публикуван е окончателният списък на одобрените и неодобрените кандидати, при проверката за административно съответствие, който може да бъде видян тук . Следващият етап от проекта включва проверки на място от..

публикувано на 07.04.25 в 15:41

Враца обновява спортната си инфраструктура

Кметът на Враца Калин Каменов обсъди предвидените инвестиции в спортна инфраструктура в града на среща с президента на Българската федерация по лека атлетика - Иван Колев. В работната среща участваха и представители на местните спортни клубове.  По време на форума беше представен проектът за предстоящия ремонт на лекоатлетическата писта на стадион..

публикувано на 07.04.25 в 15:12

Започва третирането срещу кърлежи и комари в община Видин

Община Видин ще извърши първата за годината обработка на открити площи срещу кърлежи. Тя е предвидена за 9 и 10 април- в сряда и четвъртък, при подходящи метеорологични условия. Това обясни Светла Ангелова , началник отдел "Екология“: "Постарали сме се с колегите от Общинското предприятие "Чистота, озеленяване и благоустройство" да подготвим..

публикувано на 07.04.25 в 15:10

Близо 9 000 нарушения на пътя и над 80 произшествия за 3 месеца в област Видин

Почти 9 000 са нарушенията на скоростните режими на територията на област Видин от началото на годината. През първите три месеца са регистрирани над 80 пътнотранспортни произшествия, съобщи главен инспектор Светослав Георгиев , който е началник на сектор "Пътна полиция" при Областната дирекция на МВР в крайдунавския град. "През първите три месеца..

публикувано на 07.04.25 в 14:58

Над 13 700 пенсионери в Монтанско получават добавка за Великден

Всеки трети пенсионер от област Монтана с добавка за Великден. Според хората от третата възраст 50 лева са малко. Добавка би трябвало да получи всеки пенсионер. 13 784 пенсионери от област Монтана получават добавка от по 50 лева за Великден.  „Това са хора, които взимат по-малко от 638 лева на месец заедно с добавките", уточни директорът на..

публикувано на 07.04.25 в 14:48

Камерен ансамбъл “Колегиум ОСАННА” гостува на Видин

Видин става част от юбилейното концертно турне на камерния ансамбъл “Колегиум ОСАННА” . Концертът е организиран от "Младежко сдружение-България" и ще се състои днес, 7 април, от 18:00 часа в Културен център "Жул Паскин". Публиката ще има възможност да чуе квартет от ансамбъла, който ще представи малко позната старинна и съвременна музика, обясни за..

публикувано на 07.04.25 в 14:37