„В началната страница излизат различни видеа и ти можеш да ги харесваш и да ги споделяш с приятели, но най-важното е, че ти не се усещаш как оставаш по часове в приложението, защото клипчетата са кратки“.
„TikTok“ беше интересна тема за нас. Затова и решихме да направим дебат за него. Защото искат да го забранят“, това посочи в „Преди всички“ София Лесова от клуба за дебати на английската гимназия FELS.
„Интересува ни цялата геополитическа игра около идеята за забрана на приложението, имало е и други скандали със социалните медии и данните в тях – като Фейсбук например“, смята още София.
„Когато хората в „TikTok“ разбраха, че има вероятност в САЩ това приложение да се забрани, тийнейджърите станаха много активни. И когато разбраха, че има политическа причина за тази забрана започнаха да правят движения, да се питат защо точно сега Доналд Тръмп реши да забрани приложението и като цяло това много помогна на младите хора да се ангажират с този проблем в САЩ“ – това каза Полина.
„Ние като хора, които ползваме много социални медии, вече сме си дали личните си данни, жертвали сме се, затова не се притесняваме и от „TikTok“, разбира се факт е, че трябва да се внимава каква информация се дава като лични данни, особено от по-малките деца, защото тази платформа се използва много от 9 – 12-годишните.“ Това посочи още София Лесова.
„Приложението не трябва да се забранява, защото, в своята есенция, то не е нещо по-различно от всяка една социална медия. То е по-скоро смесица от всички приложения и затова стана толкова популярно и привлекателно, защото съхранява най-доброто от всички приложения. Това, че то не се харесва на политици, не е нужно да забраняваме цялото приложение, а да се впрегнат хора, които да намерят механизми за изчистване на нещата, които не са ОК в приложението“, категорична беше Полина Петкова.
Още по темата в звуковия файл.
Започна унищожаването на заразеното с шарка стадо от близо 150 овце в село Желю войвода, сливенско. Близо 60 от тях вече са евтаназирани, научи БНР, като се очаква всичко да приключи в утрешния ден. Днес около обяд на място започна работа група ветеринарни специалисти, които имат за задача по хуманен начин животните да бъдат..
Дълбоко в нас, невидим и често недооценен, живее свят от трилиони микроорганизми – нашият микробиом . Този миниатюрен космос от бактерии, гъбички и вируси е по-сложен, отколкото можем да си представим и влияе на почти всеки аспект от живота ни – от имунитета и храносмилането до настроението и когнитивните ни способности. Но балансът в този свят е..
Отчетен е 150% ръст на фалшивите сайтове за онлайн пазаруване в световен мащаб от началото на октомври , сочат доклади на различни лидери в киберсигурността. Данните цитира пред БНР Обретен Обретенов, отговарящ за информационната сигурност в международна компания, базирана във Варна. Той се занимава още с експертизи по компютърна криминалистика..
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в съботните дни . Местата за платено паркиране се управляват от общинското търговско дружество "Паркинги и гаражи". Промяната среща недоволството на хората, защото няма алтернатива за паркиране ...
В Румъния предстои триседмичен изборен маратон – президентски и парламентарни избори. Новината за пълноправното членство на Румъния в Шенген е чудесен предизборен кампаниен подарък за румънския премиер Марчел Чолаку - главно действащо лице в преговорите и с австрийците, и с унгарците, които са начело на европредседателството. Това каза..
На 11 ноември само бързата и адекватна реакция на шофьор на училищен автобус предотврати тежка трагедия с 19 деца в Свищовско. В следобедните часове тир с румънска регистрация, движещ се с несъобразена скорост, навлезе в насрещното платно на завой в село Вардим и секунди го деляха от челен сблъсък с ученическия автобус. Шофьорът на ученическия..
Над 100 000 деца и възрастни у нас имат затруднения в говора и комуникацията . Това са хора с ДЦП, аутизъм, афазии, деменция, интелектуални затруднения и други състояния. Допълваща и алтернативна комуникация (ДАК) помага на хиляди невербални хора по света да общуват и да се развиват. "Темата е много важна. Тя касае много хора, които..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...
Стотици населени места са на воден режим. Потърпевши са около 200 хил. души към момента. В някои села имат вода по 2-3 часа на 5 дни. Най-тежка е..
Увеличиха се възможностите на президента да действа като партиен лидер . Това заяви пред БНР Ренета Инджова, бивш служебен премиер. Силви Кирилов..