Има много неиздадени интересни български книги, коментира в предаването "Нощен хоризонт" Теди Рафаилова - bookstagramer, пише в сайта THE BILINGUAL READER. Тя е започнала 2021-ва с четене на книгата "Десетте хиляди врати на януари", дебютен роман на Алекс Харол.
"Последната книга на български автор, която прочетох през изминалата година, беше изключително интересен сборник с истории, която е дело на Иван Владимиров- Нав - "Вегаски истории". Това е един интересен сборник, кратък, с истории за това как се чувства един млад човек, когато отиде на бригада в САЩ. Това е доста популярно. Аз си спомням, че когато бях в Университета много от моите колеги ходеха на бригада в Америка. Аз самата никога не съм била там", каза за БНР Теди Рафаилова.
Според нея друга интересна книга е "Срещи с вълшебни създания" на Цвета Петрова:
"Изключително интересна картинна книга, която разказва по брилянтен и увлекателен начин на деца за българските легенди и преданията, за самодиви, всякакъв тип магически същества. За мен беше изключително удоволствие да я прочета", допълни в предаването "Нощен Хоризонт" Рафаилова.
Книгите винаги са били спасение, пътеводна светлина.
"Едно от нещата, които много харесвам в българския читател, е, че той е отворен към новото, отворен е към различното. Този празничен сезон за пореден път видяхме, че книгата остава един от най-предпочитаните подаръци. Самият факт, че хората предпочитат да подарят книга, за мен е показателен за това, че те се стремят не само да разгърнат собствените си хоризонти, но и да покажат на хората около себе си, че в живота има много повече от чисто материалните неща - да си купиш нов телефон, да си купиш скъпи слушалки", подчерта Теди Рафаилова.
Повече можете да чуете от звуковия файл.Изминалите две години, от издаването на „Първа емисия“ досега, бяха много наситени за формацията. „Михаил Йосифов и Новините в джаза“ релизираха концерти в цялата страна, бяха ментори в музикални работилници, техни песни станаха част от престижни музикални класации, сред които и БНР Топ 20 , бяха сред участниците на фестивалите Jazz Art..
Седмица след Световния ден на поезията, се срещаме с двама утвърдени автори, за които словото е не просто творчество, а път, съдба и начин на осмисляне на времето. В свят, който все по-бързо се движи напред, в който информацията често заглушава смисъла, поезията остава убежище за размисъл, за красота, за устояване на най-човешкото в нас. Какво е..
С поезия, но и с директни призиви към политическата класа – така част от артистичната гилдия отбеляза Световния ден на театъра на връчването на наградите "Икар" в Народния театър . Проф. Симеон Венков , който получи приза за съвременна българска музика, избра да цитира Валери Петров . Яворов бе изборът на Явор Милушев , награден..
В рубриката за българското музикално минало „Помните ли…?“ отбелязваме 100 г. от рождението на тенора Никола Николов - един от големите български оперни певци на ХХ век. Той е сред най-обичаните и най-почитани български артисти, единственият, когото публиката буквално е носила на ръце след спектакъл в Софийската опера на „Трубадур“ от Джузепе..
- Маестро Паликаров, предстои Ви концерт "Виенски класици" заедно със Симфоничния оркестър на Сант Кугат. С какви очаквания идвате? - Пристигам с най-приятни очаквания. Това не е първата ми визита в този град и среща с този оркестър. Преди осем години направихме два концерта - един в Сант Кугат дел Вайес и втори в още един град наблизо...
64-тото издание на Международния фестивал "Мартенски музикални дни" в Русе ще бъде закрито на 30 март от Фестивалния оркестър, съставен от бивши възпитаници на Националното училище по изкуствата „Веселин Стоянов“ – Русе, традиционно ръководен от маестро Емил Табаков, който е един от тях. Миналогодишната мечта на много хора, покосена тогава от..
На 13 март в Базел се състоя концерт с участието на талантливи млади музиканти. Поканата дойде от пианистката Елица Джамбазова-Рива, която от години живее и работи в Швейцария. От София пристигна Елица Стефанова - пианистка, първокурсничка в НМА "Проф. Панчо Владигеров". Брат ѝ, Павел Стефанов, изучава пантомима и дойде за събитието от Барселона, а..
На 12 април ще е официалното посрещане на първия самолет F-16 , който ще пристигне в България. Машината ще пристигне на собствен ход, с презареждане във..
София е с традиции в градоустройството, имала е канална мрежа, водопроводна, преди 2000 години, а сега градски тоалетни няма . Това каза в..
Става дума за едно набеждаване , посочи пред БНР Димитър Иванов, професор по "Национална сигурност и лидерство" в УниБИТ, бивш офицер от Държавна..