Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Григор Димитров отказа участие в предстоящия турнир в Стокхолм

Първата ракета на България Григор Димитров е отказал участие в тенис турнира АТР 250 в зала в Стокхолм, който започва в понеделник, съобщиха организаторите за БНР. Това означава, че сезонът за 30-годишния хасковлия завършва със загубата от Александър Зверев в Париж, където тенисистът ни показа брилянтна игра.

През настоящата година Димитров записа 24 победи и 18 поражения. Той стигна и до полуфиналите в Индиън Уелс и Сан Диего.

Екатерина Дафовска

Екатерина Дафовска напусна ръководството на българския биатлон

Поради здравословни проблеми олимпийската шампионка Екатерина Дафовска  подаде оставка като председател на Българска федерация по биатлон. На следващото си заседание на 11 май 2022 г. Управителният съвет ще насрочи дата за Общо събрание, което да избере..

публикувано на 27.04.22 в 13:38

Още три медала за Боряна Калейн на Световната купа в Баку

Боряна Калейн спечели общо четири медала на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Днес на финалите на топка и лента българската състезателка се окичи със златния медал, а на обръч завърши втора – място, което зае и в многобоя. Ева..

публикувано на 24.04.22 в 15:31
Боряна Калейн

Боряна Калейн със сребърен медал в многобоя на Световната купа в Баку

Боряна Калейн завърши на второ място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Заради грешки на съчетанието с бухалки българката изпусна лидерството от първия ден на състезанието. Златният медал спечели италианката София Рафаели, а..

публикувано на 23.04.22 в 16:50