В българското посолство във Вашингтон представиха англоезичното издание на "Случаят Джем” от Вера Мутафчиева. Романът беше представен от Анджела Родел, "чийто превод на английски език вдъхна нов живот на историческата класика и изведе отново българската литература на световната сцена", съобщи във Фейсбук страницата си дипломатическото ни представителство.
В беседата, чието начало беше поставено от посланик Георги Панайотов, Анджела Родел говори за отговорността при предаването на духа на времето, за смисъла на думите и нюансите. Тя разказа и за личния си път към опознаване на българските нрави и традиции.В събитието взе участие писателката Линда Кинстлер, а сред изтъкнатите гости бяха Робин Брукс, специален съветник на вицепрезидента Камала Харис за Европа, Русия, международни инициативи и демокрация, Мариан Крейвън, изпълняващ длъжността заместник-помощник секретар по академичните програми в Бюрото по образователни и културни въпроси (2021 г.), бившите посланици на САЩ в България Ерик Рубин (2016-2019) и Марси Рийс (2012 -2015), представители на Държавния департамент на САЩ, участници в академични програми за обмен на Комисията "Фулбрайт",представители на българската общност и множество приятели на България.
На 8 март на сцената на Държавна опера - Стара Загора гостува Ким Со-Джун от Южна Корея, носител на първата награда при мъжете от Международния балетен конкурс "Сара-Нора Прима" 2024. Той ще бъде принц Дезире в празничен спектакъл на балета "Спящата..
В София представят пиесата "Системна грршка 2052", вдъхновена от метода "Форум-театър" на бразилския режисьор Аугусто Боал, който през 60-те години на миналия век създава т.нар. "вестникарски театър" (актьорите използват статии от вестници)...
Тринадесетият международен фотофетивал - биенале "Фодар" се провежда от 4 март до 6 април в "Двореца" (Национална художествена галерия) в София. Тази година кандидатите за участие са били 801 от 81 страни. За представяне в изложбата международното..
През последните години сътрудничеството между българското и албанското кино се засилва. Албанските продукции все повече намират място на български..