Срещи с автори, издатели и преводачи на православни книги от последните няколко години предлага програмата на Седмицата на православната книга. Тя се провежда до 10 ноември в храм "Св. Прокопий Варненски", като срещите са всяка вечер от 17 часа.
Специално внимание е поставено е върху литература, издавана през последните две години. Представени са книгите са на издателствата на Светия синод, на Богословския факултет на СУ "Св. Климент Охридски", на Шуменския университет "Епископ Константин Преславски", на Православния богословски факултет на Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий", Зографския манастир и други.
Сред участниците тази година има представители на Софийска, Ловчанска, Русенска и Доростолска митрополия, както и митрополиите на САЩ, Канада и Австралия.
Седмицата на православната книга се организира от Варненската и Великопреславска митрополия със съдействието на Община Варна.
Снимки: БГНЕС (архив)
Глава на статуя излезе при разкопките в големия канал на античния град Хераклея Синтика. Тя е на откритата преди дни статуя и вече е в музея на Петрич, за да я поемат реставраторите. „Уникално бе това лято“, каза проф. Людмил Вагалински по повод..
От 23 до 28 септември София и Видин ще бъдат домакини на Седмата международна конференция за римските дунавски провинции на тема "Граничен ландшафт по Дунав – Frontier landscapes along the Danube", предаде БНР Видин. Инициативата за дискусията за..
На 22 септември 1908 г. е провъзгласена Независимостта на България. След най-дръзкия самостоятелен акт в българската история – Съединението на Източна Румелия и Княжество България, българите отново демонстрират силата на единството и вярата в..
Храм-паметникът "Свети Александър Невски" чества 100 години от освещаването си. В патриаршеската катедрала "Свети Александър Невски" се отслужва Света..
На днешния ден православната църква почита Света Екатерина, която била една от най-образованите жени на своето време. Тя живяла в края на III и началото..