Делегация на Айнтрахт посети Левски - предстои партньорство между двете школи

Делегация на немския "Айнтрахт" посети стадиона на ПФК "Левски" в София - "Георги Аспарухов“. Сред членовете на делегацията беше Александър Рихтер – директор на Академията на клуба.  От немската делегация са останали впечатлени от голямото количество..

публикувано на 12.12.23 в 19:27

Карлос Насар отново постави световен рекорд във вдигането на тежести

Българинът Карлос Насар постави нов световен рекорд при първото си голямо завръщане на подиума след контузия. Тежкоатлетът триумфира в категория до 89 кг. на Световната купа по вдигане на тежести в Доха.  В двубоя Насар вдигна 393 кг. 19-годишният..

публикувано на 11.12.23 в 11:31

Григор Димитров завършва успешно 2023 година

През 2023-та първата ракета на България Григор Димитров започна сезона под номер 28 в света, а завършва 14-и в класацията на ATP. Гришо успя да достигне до два финала – на турнира от сериите ATP 250 на клей в Женева и на турнира Мастърс 1000 в..

публикувано на 10.12.23 в 10:10
Калоян Левтеров

Три български национални рекорда на Европейското първенство по плуване в Румъния

Калоян Левтеров постави нов национален рекорд на 200 м гръб по време на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн за мъже и жени, което се провежда в Румъния. Левтеров се класира за полуфиналите на дисциплината като завърши на трето място..

публикувано на 09.12.23 в 12:40

София ще бъде „Световна столица на спорта“ през 2024 г.

С тържествена церемония София бешe официално провъзгласена за Световна столица на спорта през 2024 г. Над 400 души в препълнената Голяма зала на Европарламента в Брюксел  участваха в церемонията. Присъстваха част от най-популярните и обичани български..

публикувано на 08.12.23 в 09:35

Избират нов президент на БФС на 15 март догодина

Извънредният изборен конгрес на Българския футболен съюз ще се проведе на 15 март 2024 г., реши Изпълнителният комитет на БФС. Решението е взето десет дни след оставката напрезидента на централата Борислав Михайлов. До провеждането на конгреса..

публикувано на 06.12.23 в 15:43
Габриела и Стефани Стоеви

Сестри Стоеви завоюваха четвърта титла през годината на двойки бадминтон

Стефани и Габриела Стоеви спечелиха титлата на двойки на международния турнир по бадминтон в Кардиф с награден фонд 15 хил. долара, който е и олимпийска квалификация за Париж 2024. На финала трикратните европейски шампионки, поставени под номер 1,..

публикувано на 03.12.23 в 09:31

На конгрес в София гласуваха срещу връщането на Русия и Беларус в гимнастиката

На заседание в София Конгресът на Европейската гимнастика гласува против връщането на спортистите от Русия и Беларус на международни турнири от 1 януари 2024 г., съобщиха на организацията. В изявлението се посочва, че европейската организация не е..

публикувано на 01.12.23 в 15:08

Националният отбор по ски търси състезатели сред диаспората ни зад граница

Състезателката в алпийските ски Анина Цурбриген ще кара за България от този сезон, съобщиха от Българската федерация по ски. Родената в Швейцария Цурбриген, чиято майка е българка, завърши първа в слалома на Държавното първенство през април в Банско. Във..

публикувано на 30.11.23 в 14:25

Виктория Томова спечели титлата на клей във Валенсия

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова спечели турнира на клей във Валенсия с награден фонд 100 хил. долара, съобщи БГНЕС. На финала тя се наложи със 7:5, 6:3 над 101-вата в световната ранглиста Жаклин Адина Кристиан от Румъния...

публикувано на 26.11.23 в 15:05