Eмисия новини
от 18.00 часа

Parashikimi i motit për 21 tetorin

E premtja do të nisë me temperatura minimale nga 1 gradë në Vidin (Bullgari Veriperëndimore) deri në 10 gradë buzë detit (Bullgari Lindore) dhe me mjegulla në ultësira. Gjatë ditës do të jetë me diell me vranësira të shpërndara. Temperaturat..

21.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 20 tetorin

Të mërkurën do të jetë kryesisht me diell. Para mesditës do të ketë mjegull ose re të ulëta në disa vende në ultësira. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 16 dhe 21 gradë, për Sofjen deri në 16 gradë. Mbi bregdetin e Detit të Zi do të..

19.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 13 tetorin

Të mërkurën do të jetë me vranësira pa reshje, para mesditës me ndërprerje të konsiderueshme por të përkohshme në vranësira. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 12 dhe 17 gradë, për Sofjen deri në 12 gradë. Mbi bregdetin e Detit të Zi në..

12.10.21 20:10 |
Anija

Nuk do të shpëtojnë “Vera Su”, anija është mbytur teknikisht

Anija e bllokuar “Vera Su” pranë Kamen Brjag nuk mund të shpëtohet. Gjendja e anijes është jashtëzakonisht e komprometuar, dhoma e motorit është e përmbytur dhe tashmë konsiderohet pronë e fundosur. Kjo u vendos pas një inspektimi nga zhytësit...

12.10.21 09:30 |
Diga Kërxhali, Rodopet

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën në mëngjes do të jetë më ftohtë në Bullgarinë Perëndimore. Në luginë mund të ketë ngrirje, ndërsa në lindje përgjatë rrjedhjeve të lumenjve dhe bregdetit të Detit të Zi – mjegulla. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 5 dhe 15..

01.10.21 19:55 |

Parashikimi i motit për 7 shtatorin

Gjatë natës së 6 shtatorit duke u gdhirë 7 shtatori mbi vendin do të ketë vranësi të shpërndarë. Do të fryjë erë e lehtë e matur nga lindja-verilindja. Më 7 shtatori retë do të jenë të shpërndara. Pas dite mbi rajonet lindore do të ketë..

06.09.21 18:50 |

Parashikimi i motit për 6 shtatorin

Gjatë ditës vranësia mbi tërë vendin do të jetë e ndryshueshme, ndërsa pas dite mbi gjysmën joperëndimore do të bëhet e konsiderueshme dhe në rajone të veçanta do të ketë reshje të dobëta. Temperaturat ditore do të ulen dhe maksimalet do të lëvizen nga..

06.09.21 10:05 |

Parashikimi i motit për 31 gushtin

Gjatë natës së 30 duke u gdhirë 31 gushti moti do të jetë i kthjellët. Në Rrafshinën e Danubit do të fryjë erë e lehtë perëndimore, ndërsa në pjesën tjetër të vendit do të jetë pothuajse e qetë. Nesër do të jetë me diell. Pas dite do të ketë..

30.08.21 19:32 |

Moti për 27 gushtin

Gjatë natës së 26 duke u gdhirë 27 gusht mbi pjesën dërmuese të vendit retë do të jenë të konsiderueshme dhe në rajone kryesisht në Bullgarinë Lindore dhe Jugore do të ketë reshje të shoqëruara me bubullima. Para dite mbi Rrafshinën e Danubit,..

26.08.21 20:05 |

Bullgaria përmes vështrimit të Tatjanës nga Sllovakia është një shtëpi e përmbushur me shumë bukuri dhe dashuri

Ndjenja për sukses, pavarësisht se ku është vendosur njeriu, vjen nga përkrahja dhe komunikimi me njerëzit - me shokët ose kolegët, por dhe nga fakti të gjendesh në vendin tënd në punë, të ndihesh i kënaqur nga arritjet e tua. Kur të gjitha këto kushte..

31.07.21 10:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна