Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 8 dhjetorin 2023

Mot i vranët me reshje në pakësim

Foto: arkiv

Të premten temperaturat minimale do të jenë nga minus 3 deri në 2°, në Sofje minus 1°. Gjatë ditës reshjet do të ndalojnë nga perëndimi, në disa vende reshjet e shiut do të përzihen me borë. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 1 deri në 6°, në kryeqytet deri në 3°.

Në Detin e Zi do të mbajë vranësira dhe reshje shiu, vende-vende reshjet do të kalojnë në borë. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriperëndimi. Temperaturat e ajrit do të jenë 2-6°. Uji i detit është 9-11°.

Në male do të mbajë vranësira, reshjet kryesisht të dëborës do të ndalen deri në mbrëmje. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë minus 1°, në 2000 m deri në minus 5°.

Të shtunën dhe të dielën nuk do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të pësojnë rënie, ndërsa temperaturat e ditës do të jenë me një ose dy gradë më të larta.


Më shumë nga rubrika

Rreth gjysma e bullgarëve nuk presin që lufta në Ukrainë të përfundojë së shpejti

Dy vjet pas fillimit të luftës në Ukrainë, 30.7% e bashkatdhetarëve tanë presin që lufta të përfundojë deri në fund të vitit dhe 49.9% nuk ​​presin që ajo të përfundojë. Këtë e tregojnë të dhënat e një sondazhi të “Gallup International” për..

botuar më 24-02-24 12.35.MD

Ngjyrat e flamurit të Ukrainës do të ndriçojnë ndërtesën e Këshillit të Ministrave

Më 24 shkurt, nga ora 18:00 deri në orën 24:00, me rastin e dyvjetorit të luftës së Rusisë kundër Ukrainës dhe dhjetëvjetorit të aneksimit të Gadishullit të Krimesë, ndërtesa e Këshillit të Ministrave do të ndriçohet me ngjyrë blu dhe të verdhë -..

botuar më 24-02-24 6.05.PD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin ndërmjet 4 dhe 9°, në Sofje dhe në lugina 3°. Para mesditës do të mbajë mot me diell mbi Bullgarinë Perëndimore, por vranësirat nga perëndimi do të rriten deri në të konsiderueshme,..

botuar më 24-02-23 6.15.MD