Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për fundjavën

Mot me vranësi të ndryshueshme

Foto: arkiv

Gjatë natës, vranësira nga perëndimi do të çahet dhe do të zvogëlohet, vende-vende deri në mot kryesisht të kthjellët. Në disa zona do të ketë mjegull. Do të jetë pothuajse e qetë në shumicën e rajoneve, vetëm në lindje do të fryjë erë mesatare veriore. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 3° deri në 2°, në Sofje - rreth minus 3°.

Vranësirat do të jenë të ndryshueshme zonat malore. Do të fryjë erë mesatare nga lindja-juglindja. Temperaturat maksimale në një lartësi prej 1200 metrash dhe  në 2000 metra  do të jenë të njëjta rreth minus 3°.

Në bregdetin e Detit të Zi do të mbajë mot me vranësira dhe mjegull, vende-vende me reshje. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore. Temperaturat maksimale do të jenë 4-5°. Temperatura e ujit të detit është 9°-11°.

Ditën e diele do të jetë me mjegull me vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 5° deri në 0°, ndërsa ato maksimale nga 2 deri në 7°.


Më shumë nga rubrika

Ngjyrat e flamurit të Ukrainës do të ndriçojnë ndërtesën e Këshillit të Ministrave

Më 24 shkurt, nga ora 18:00 deri në orën 24:00, me rastin e dyvjetorit të luftës së Rusisë kundër Ukrainës dhe dhjetëvjetorit të aneksimit të Gadishullit të Krimesë, ndërtesa e Këshillit të Ministrave do të ndriçohet me ngjyrë blu dhe të verdhë -..

botuar më 24-02-24 6.05.PD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin ndërmjet 4 dhe 9°, në Sofje dhe në lugina 3°. Para mesditës do të mbajë mot me diell mbi Bullgarinë Perëndimore, por vranësirat nga perëndimi do të rriten deri në të konsiderueshme,..

botuar më 24-02-23 6.15.MD
Kryeministri Nikollaj Denkov

Koalicioni jo-qeverisës filloi të flasë për negociata

Pasi ministrja e jashtme Maria Gabriel dhe kryeministri Nikollaj Denkov i diskutojnë raportet për aktivitetet e qeverisë në muajt e fundit, PP-DB dhe GERB-SDS do të ulen në tryezën e bisedimeve. Para gazetarëve në parlament, kryeministri Nikollaj..

botuar më 24-02-23 4.26.MD