Eмисия новини
от часа
Adrian Andreev

Tenisti bullgar Adrian Andreev u kualifikua në raundin e 16-të në Hungari

Tenisti bullgar Adrian Andreev u kualifikua në raundin e 16-të të turneut të tenisit në fusha balte, në sallë në Sekeshfehervar të Hungarisë. Tenisti 21 vjeçar bullgar mundi austrianin Geralld Mellcer me 6:7 (4), 6:3, 7:6 (2) në një ndeshje tre..

14.03.23 16:27 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të luajë në gjysmëfinalet në Roterdam

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut ATP 500 në Roterdam. Ai e mposhti 24-vjeçarin Alex de Minaur nga Australia në tre sete - 6:3, 3:6, 7:6 (6). Ndeshja zgjati 2 orë e 36 minuta. Renditja në..

17.02.23 18:49 |
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar u kualifikua për çerekfinalet në Roterdam

Lojtari më i mirë bullgar në historinë e tenisit - Grigor Dimitrov u kualifikua për herë të katërt në çerekfinalen e turneut ATP 500 në Roterdam. Në po këtë turne në vitet 2013, 2017 dhe 2018 ai luajti edhe në finale. Bullgari mposhti..

15.02.23 18:38 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Asllan Karacev në start në Roterdam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloi me një fitore bindëse pjesëmarrjen e tij në turneun e mbyllur ATP 500 në Roterdam. Ai mundi me 6:1, 6:3 rusin Asllan Karacev pas vetëm 58 minutash lojë. Tenisti bullgar në fazën e 16-të do të..

13.02.23 18:58 |

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open

Ditën e shtunë, më 21 janar, Grigor Dimitrov humbi në raundin e tretë nga Novak Gjokoviq (Serbi) dhe kështu përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open. Ndeshja e cila zgjati 3 orë e 7 minuta përfundoi me rezultatin 7:6 (9:7), 6:3, 6:4 në..

22.01.23 15:41 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov përballet me Novak Gjokoviqin në Australian Open

Bullgari Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht për të nëntën herë në raundin e tretë të Australian Open. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin e 27 në skemë mposhti Lasllo Xhere me rezultat 6:3, 6:2, 6:0, në Melburn. Ai vazhdon pa humbur asnjë..

19.01.23 14:53 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov tashmë ka 75 fitore në Grand Slam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ka mposhtur rusin Aslan Karatsev në raundin e parë të Australian Open. Dimitrov triumfoi me rezultatin 7-6(3), 7-5, 6-2 dhe tani ka 13 fitore dhe vetëm një humbje në raundin e parë në Melburn. Ndër vite,..

17.01.23 11:35 |

Tenisti Pjotër Nesterov shkon në gjysmëfinale në Monastir të Tunizisë

19-vjeçari rus me pasaportë bullgare, Pjotër Nesterov, u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Monastir (Tunizi) me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh, pasi mposhti spanjollin David Perez Sanz me 4:6, 6:2, 6:0. Për një vend në..

06.01.23 18:36 |
Pjotr Nesterov

Pjotër Nesterov u kualifikua në çerekfinalet e turneut të tenisit në Monastir, Tunizi

Tenisti bullgar 19-vjeçar Pjotër Nesterov ka kaluar në çerekfinalen e turneut të tenisit me vlerë 15 000 dollarë në Monastir, Tunizi. Në raundin e dytë bullgari 19-vjeçar mposhti liderin në skemë Robin Bertrand nga Franca me 6:4, 3:6, 6:2...

05.01.23 17:30 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov është në çerekfinale të turneut ATP 500 në Vjenë

Tenisti më i fortë bullgar, Grigor Dimitrov, shkon në çerekfinale të turneut ATP 500 të sallës në Vjenë. Kjo ndodhi pasi ai eliminoi të tretin në skemë dhe të tetin në renditjen botërore Andrej Rubljov nga Rusia me 6:3, 6:4. Kështu Dimitrov arriti..

27.10.22 19:17 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна