Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Neli Petkova mes folklorit bullgar dhe muzikës pop

Foto: arkiv
Për këngëtaren Neli Petkova kufijtë mes zhanreve muzikore nuk janë problem. Ajo me lehtësi këndon si këngë pop, ashtu edhe këto popullore.

Nëse dëshironi të mësoni biografinë e këngëtares së talentuar Neli Petkova dhe të dëgjoni interpretimet e saj të këngëve popullore, klikoni AUDIO. Mund të dëgjoni edhe hitin e saj të fundit me Miro Gee – “Lucky one”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

Më shumë nga rubrika

Nikolai Badinski – frymëzuar nga Levski, Haydn dhe Messien

Forumi “Muzika e re bullgare” (4.10 – 27.10), organizuar nga Lidhja e Kompozitorëve Bullgarë, sivjet prezanton vepra të dhomës të artistëve të brezave të ndryshëm. Në afishen lexojmë emrat e disa kompozitorëve bullgarë, karriera e të cilëve..

botuar më 21-10-18 5.41.MD

Muzika me ansamblet e BNR-s në një ekspozitë kineze në internet

Një mbrëmje bullgare me ansamblet e Radios Kombëtare Bullgare (BNR) do të mbahet të hënën (18.10.21) në mbrëmje në Ekspozitën Ndërkombëtare të Muzikës IMX, e organizuar nga kompania kineze e muzikës KANJIAN dhe me mbështetjen e organizatave..

botuar më 21-10-18 3.42.MD

"Jo për mua" – një këngë nga albumi i ri i grupit BTR

"Jo për mua, por për ty, do të gjej përsëri kuptim ... Pse të kem shumë gjëra, pasi nuk je pranë meje!" - Kjo është pjesë e tekstit të këngës "Jo për mua" në interpretim të grupit BTR, dhe të muzikantëve të ftuar Kirill Mariçkov dhe Valldi Totev,..

botuar më 21-10-11 12.45.MD