Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Poli Genova u klasifikua për finalet e Eurovision-it

{ include file="./partials/authors.html" } БНР Новини
Foto: EPA/BGNES

Poli Genova kaloi me sukses përmes gjysmëfinaleve të Eurovision-it. Të shtunën do të këndojë nën numrin 8 mes 26 finalistëve në Stokholm. Mbrëmë publiku ngriti në këmbë pasi ajo këndoi “If love was a crime”. Kompozitorë dhe producentë muzikorë të këngës janë Borisllav Milanov dhe Sebastian Arman, si edhe kompozitori suedez Joakim Bo Person. Poli është edhe bashkëautorja e tekstit.Më shumë nga rubrika

Aeroplan “Eurofighter”

Aeroplanë spanjollë “Eurofighter” do të mbrojnë hapësirën ajrore bullgare

Bullgaria po punon për tre skenarë të mundshëm në rast konflikti midis Rusisë dhe Ukrainës, tha Ministri i Mbrojtjes Stefan Janev për Nova News TV.“Për momentin, nëse dhe çfarë vendimi pritet, do të jetë e qartë në javët e ardhshme. Një takim i..

botuar më 22-01-21 9.50.PD

Një rënie drastike e të shëruarve nga Covid në 24 orët e fundit

8932 janë të infektuarit me Covid në vend gjatë 24 orëve të fundit. Mbi 77 për qind e tyre nuk kanë vaksina kundër koronavirus. Më shumë se 22 për qind e 39 445 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit coronavirus.bg. Numri i të infektuarve..

botuar më 22-01-21 8.52.PD

Parashikimi i motit për 21 janarin

Një front i ftohtë do të kalojë përmes vendit ditën e premte . Në pjesën më të madhe të Bullgarisë do të bjerë borë, në disa vende në ultësira reshja do të jetë e përzier me shi. Pasdite nga veriperëndimi vranësirat do të fillojnë të çahen dhe të..

botuar më 22-01-20 8.30.MD
Подкасти от БНР