Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

17-vjeçarja Gabriella Antova mbuloi normën ndërkombëtare të mjeshtrit të shahut për meshkuj

Gabriella Antova
Foto: viasport.bg

Shahistja 17-vjeçare Gabriella Antova, e cila është mjeshtre ndërkombëtare mbuloi normën e vet të dytë ndërkombëtare për femra dhe atë të parë për meshkuj. Kjo u bë në turneun e 21-të “Sants” në Spanjë, ku konkurruan 346 shahistë nga 43 vende.Më shumë nga rubrika

Cvetana Pironkova

Tenistja bullgare Cvetana Pironkva me fitore në startin e “Roland Garros”-it

Tenistja bullgare Cvetana Pironkva u klasifikua për javën e dytë të Kampionatit të Hapur të Francës, njoftoi BTA. Tenistja 33 vjeçare Pironkova e cila mori pjesë me wild card, mundi gjermanen Andrea Petkoviç me 6:3, 6:3. Kjo është gara e dytë..

botuar më 20-09-28 4.47.MD
Zllatograd

Maratonistë nga 13 shtete garojnë në malin Rodopa

Më se 550 sportistë nga 13 shtete marrin pjesë në ultra maratonën GOLD BORDER RACE që zhvillohet në qytetin Zllatograd. Gara është në tri distanca – 23, 53, 85 kilometra mbi trase në malin Rodopa. 20 për qind nga mjetet e taksave për pjesëmarrje të..

botuar më 20-09-26 2.31.MD
Krasimir Georgiev

Ultra maratonisti Krasimir Georgiev do të tërheqë një xhip në bamirësi të shëndetit psikik

Në orën 10 fiks në stadiumin e kryeqytetit ultra maratonisti Krasimir Georgiev nisi për të realizuar sfidën e radhës ndaj vetes. Kësaj here ai do të tërheqë një xhip me peshë 2300 kilogram në vazhdim të 27 orëve. Kjo sfidë është në emër të një..

botuar më 20-09-26 10.34.PD