Kreu i atletikës bullgare është zgjedhur në bordin e Federatës Botërore

Dobromir Karamarinov
Foto: arkiv

Presidenti i Federatës Bullgare të Atletikës së Lehtë Dobromir Karamarinov është zgjedhur për anëtar të ri të komitetit ekzekutiv të Federatës Botërore të Atletikës së lehtë. Kjo u bë në Kongresin e organizatës në Doha, ku lord Sebastian Coe ishte rizgjedhur në postin e presidentit për mandatin e tij të dytë. Karamarinov është gjithashtu shef i Asociacionit të Federatave Ballkanike të Atletikës së Lehtë dhe zëvendës president i parë i Atletikës Evropiane.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Çoriç në turneun Kooyong Classic

Tenisti më i mirë bullgar në këtë moment Grigor Dimitrov mundi kroatin Borna Çoriç (Borna Coric) me 6-3, 5-7, 10-8 në turneun demonstrativ Kooyong Classic në Australi. Turneu Kooyong Classic është i fundit për bullgarin përpara fillimit të..

botuar më 20-01-14 10.40.PD

Volejbollistët bullgarë pa shans për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike në Tokio

Në një ndeshje nga gjysmëfinalet e kualifikimeve olimpike të volejbollit për meshkuj në Berlin Bullgaria humbi nga Gjermania me 1:3. Kështu bullgarët humbën shpresën për pjesëmarrje në Olimpiadën në Tokio gjatë kësaj vere. Për të marrë kuotë për lojërat në..

botuar më 20-01-10 10.29.PD

Bullgaria arriti në gjysmëfinalet e kualifikimeve olimpike të volejbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit e Bullgarisë për meshkuj u klasifikua për gjysmëfinalet e kualifikimeve olimpike në Berlin. Djemtë e trajnerit Silvano Prandi mundën kampionin evropian Serbi me 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13) sete. Kështu për..

botuar më 20-01-08 7.02.MD