Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një eurodeputet bullgar humbi patentën e tij të shoferit

Angell Xhambazki
Foto: BTA

Eurodeputeti bullgar Angell Xhambazki u kap nga autoritetet duke ngarë veturën e vet pas përdorimit të alkoolit. Sipas ligjit ai u gjobua me 500 euro dhe humbi patentën e tij të shoferit. Ministri i Brendshëm Mlladen Marinov sqaroi se tani për tani ndëshkimi ndaj Xhambazkit nuk do të apelohet në gjyq.

Më shumë nga rubrika

Bullgarët këmbyen qindra milion leva në euro

Pas informacioneve se mund të ketë ndryshim në këmbimin e levës me eron bullgarët reaguan duke i kthyer levat e tyre në euro. Të dhënat e Bankës Popullore Bullgare për depozitimet e familjeve tregojnë, se ka ulje në depozitimet në leva me më se 352 milion..

botuar më 20-02-25 7.31.MD

Presidenti kritikoi bisedimet për gazin me Rusinë

Vetëm Bullgaria mbeti pa çmime të ulura nga të gjitha 8 shtetet në procesin midis BE-së dhe Gazpromit. Paguajmë për gazin dy herë më shtrenjtë dhe kjo është e palejueshme, tha presidenti Rumen Radev. Ministrja e energjetikës Temenuzhka Petkova duhet të..

botuar më 20-02-25 7.20.MD
Zotërinjtë Borisov dhe Anastasiadis

Bullgaria përkrah gazsjellësin EastMed

Partneriteti energjetik në vijën Izrael-Qipro-Greqi është strategjik, tha kryeministri bullgar Bojko Borisov para presidentit të Qipros Nikos Anastasiadis, i cili ndodhet për një vizitë në Bullgari. Sofja përkrah projektin EastMed. Ai ka rëndësi të madhe..

botuar më 20-02-25 5.32.MD