Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

„Bullgaria Air” tashmë me dy fluturime Sofje – Varnë

Foto: Bulgaria Air

Kompania kombëtare e transportit ajror shpalli se nga 25 maj tashmë do të ketë nga dy fluturime në ditë nga Sofja deri në qytetin detar Varnë (një në mëngjes dhe një në mbrëmje). Nga kompania shpjegojnë se vazhdojnë të operojnë deri në pjesën më të madhe të destinacioneve të drejtpërdrejta të “Bulgaria Air”. Përkohësisht janë pezulluar fluturimet deri në vendet, ku zbatohen masa kufizuese nga ana e autoriteteve vendore:

Izrael: deri më 13 qershor janë anuluar fluturimet deri në Tel Aviv.

Rusi: deri në një urdhër të dytë janë ndaluar të gjitha fluturimet deri në Federatën Ruse.

Qipro: urdhëresa për pezullim të fluturimeve deri në Qipro është me afat të shtyrë deri më 28 maj.

Portugali:  deri më 20 gusht nuk do të ketë fluturime nga/deri në Lisbonë.

Mbajtja e maskave mbrojtëse gjatë kohës së fluturimeve është e detyrueshme për të gjithë pasagjerët në avionët e “Bulagria Air”, informojnë nga kompania.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 85-të

Më 1 qershor fillon sezoni veror turistik në Bullgari Që nga 1 qershori Bullgaria pret mysafirë nga 29 vende, bëri të ditur Ministria e Turizmit. Hiqet karantina e detyrueshme 14-ditore për ata që hyjnë në Bullgari nga vendet e BE-së,..

botuar më 20-05-31 5.27.MD

Koronavirusi ndikoi të ardhurat e bankave

Gjatë prillit të ardhurat e bankave në Bullgari u tkurrën me pothuaj 60%, tregojnë të dhënat e Bankës Popullore Bullgare. Për muajin, i cili hyn në periudhën e gjendjes së jashtëzakonshme, fitimi i bankave është 30 mln. euro, që do të thotë 42 mln...

botuar më 20-05-31 4.59.MD
Plazhi i qytetit Varna

Më 1 qershor fillon sezoni veror turistik në Bullgari

Që nga 1 qershori Bullgaria pret mysafirë nga 29 vende, bëri të ditur Ministria e Turizmit. Hiqet karantina e detyrueshme 14-ditore për ata që hyjnë në Bullgari nga vendet e BE-së, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Përjashtim këtu bëjnë 8..

botuar më 20-05-31 3.30.MD