Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Çadrat u rimëkëmbën në vendet e tyre

Foto: BGNES

Protestuesit përsëri ngritën kampet e çadrave pasi policia i kishte rrëzuar duke arrestuar 12 veta. Janë mbyllur tri udhëkryqe kryesore të kryeqytetit – në “Orllov Most” (“Ura e Shqiponjave”), para Universitetit të Sofjes “Shën Klementi i Ohrit” dhe në të ashtuquajturin “trekëndësh i pushtetit”..

 Do të mbetemi deri në arritjen e qëllimit tone – dorëheqje e qeverisë dhe e Kryeprokurorit, deklaroi një prej protestuesve Todor Stojanov.

Për shkak të bllokadave përsëri ka ndryshime të itinerarit të transportit urban.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari – Dita e 437

Hiqet kërkesa për PCR për fëmijët që hyjnë në Bullgari Nga nesër, 19 maj, për fëmijët deri në 5 vjeç të cilët janë shtetas bullgarë, shtetas të vendeve anëtare të BE-së, vendeve të Shengenit, Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut, Unionit..

botuar më 21-05-18 7.30.MD

Masat për ruajtjen e punësimit po vazhdojnë

Po vazhdojnë të funksionojnë gjithsej katër masa në mbështetje të punësimit dhe familjeve për shkak të pandemisë së koronavirusit, të zbatuara në kuadër të Programit Operativ "Zhvillimi i Resurseve Njerëzore", Midis tyre janë "Më ruaj" - për..

botuar më 21-05-18 7.19.MD

Nga data 31 maj të gjithë nxënësit bullgarë kthehen në shkollë

Nga data 31 maj të gjithë nxënësit kthehen në shkollë. Kjo thuhet në urdhëresën e Ministrit të Shëndetësisë që nga sot. Nga e njëjta datë lejohet edhe zhvillimi i aktiviteteve të ndryshme grupore jashtë klasës.

botuar më 21-05-18 5.03.MD