Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit do të bisedojë me protestuesit për heqjen e barrikadave

Krasimira Stojadinova
Foto: BGNES

Kryeinspektorja nga Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit Krasimira Stojadinova deklaroi në një briefing se dje në mbrëmje policët kanë bërë provë për t’i bindur protestuesit që të heqin barrikadat e tyrе, por ata kanë refuzuar në mënyrë kategorike.

Bisedimet me protestuesit do të vazhdojnë sot “me qëllim rimëkëmbjen e rendit publik dhe të lëvizjeve në udhëkryqe”. Gjatë natës nuk kishte njerëz të arrestuar.

Më shumë nga rubrika

Romani bullgar “Fizika e trishtimit” tashmë do të mësohet në Universitetin e Varshavës

“Është një ndjenjë e jashtëzakonshme të gjesh romanin “Fizika e trishtimit” pranë pikërisht këtyre 15 veprave të paharrueshme të përfshira në kursin “Letërsia Botërore Bashkëkohore” në Universitetin e Varshavës.” Çdo një prej tyre është nga librat..

botuar më 21-05-16 8.05.PD

Një ekspozitë tregon se si shkollat bullgare jashtë shtetit shënojnë 24 majin

Qyteti Veliko Tërnovo është mikpritës i ekspozitës së fotografive "Së bashku nëpër botë më 24 maj". Fotot e zgjedhura tregojnë se si shkollat bullgare jashtë vendit festojnë 24 majin - Ditën e Vëllezërve të Shenjtë Kirili dhe Metodi, të shkrimit..

botuar më 21-05-16 7.15.PD

Covid-19 në Bullgari – Dita e 433

Vaksinim masiv në vendpushimin Sllënçev Brjag Kryhet vaksinimi masiv i punonjësve në hotelet dhe restorantet në vendpushimin Sllënçev Brjag dhe sigurohet një “korridor i gjelbër” për imunizimin, si dhe mundësia për vaksinimin e të..

botuar më 21-05-14 7.29.MD