Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit: Barrikadat do të hiqen

Kryekomisari Georgi Haxhiev
Foto: BGNES

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit do të punojë për rimëkëmbjen e ritmit normal të qytetit dhe barrikadat do të hiqen. Këtë e bëri të ditur në një briefing kryekomisari Georgi Haxhiev, shef i Drejtorisë. Në një aksion mesnate policia hoqi kampet e çadrave të protestuesve kundër qeverisë dhe Kryeprokurorit, por dje barrikadat përsëri u ngritën.

Kryekomisari nënvizoi se përgjegjësia do të jetë e shkelësve të ligjit. “Për policinë kjo nuk është luftë, siç është për protestuesit”, tha gjithashtu ai. Sipas fjalëve të tij Drejtoria e Punëve të Brendshme nuk do të lejojë që të derdhet gjake në protesta.

Më shumë nga rubrika

Kryeministri është kundër mbylljes së plotë të ekonomisë

Kryeministri është kundër mbylljes së re të plotë të vendit për shkak të përhapjes së Covid-19, megjithëqë presioni mbi sistemin shëndetësor është tepër serioz, sipas tij kufizimet nuk duhen të jenë të tepërta, sepse vendi ynë ka nevojë për ekonomi..

botuar më 20-11-23 7.04.MD

Ministri i shëndetësisë propozon shtrëngimin e masave kundër Covid-19

Niveli i të infektuarve me koronavirus javët e fundit dikton domosdoshmërinë e vendosjes së masave suplementare kufizuese. Përndryshe sistemi shëndetësor nuk do të mbijetojë. Këtë e tha në një brifing ministri i shëndetësisë Kostadin Angellov pas..

botuar më 20-11-23 6.48.MD

Covid-19 në Bullgari: Dita e 261

Ministri i shëndetësisë propozon shtrëngimin e masave kundër Covid-19 Niveli i të infektuarve me koronavirus javët e fundit dikton domosdoshmërinë e vendosjes së masave suplementare kufizuese. Përndryshe sistemi shëndetësor nuk do të..

botuar më 20-11-23 5.54.MD