Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Gjatë stinës dimërore do të shpresojmë në prenotime në momentin e fundit

Foto: tourism.government.bg

Ka një ulje të rezervimeve, por shpresat janë që në momentin e fundit do të ketë rritje,  u bë e qartë pas takimit të Ministrit të Turizmit Marijana Nikollova me përfaqësues të degës në Velingrad. Punohet në nivelin e lartë diplomatik që të mos mbyllen kufijtë  midis vendeve ballkanike, që janë tregjet kryesore për stinën e dimrit,  transmetoi BTA.

Ruajta e standardeve të larta të higjienës dhe sigurisë është kryesorja për realizimin e stinës dimërore 2020/2021. Bullgaria duhet të ruajë vulën e gjelbër, të lëshuar nga Këshilli Botëror i Udhëtimeve dhe Turizmit. Ajo garanton, se ajo është një destinacion i sigurt dhe respekton me rreptësi masat kundër epidemisë, ka nënvizuar Nikollova. 


Më shumë nga rubrika

Sofja hyri në Top 50 të vendeve më të njohura për vitin 2021

Kryeqyteti bullgar Sofja hyri në Top 50 të vendeve më të njohura në Instagram për 2021. Ranglista u përgatit nga Big 7 Travel pasi analizoi të ahstuquajturat “hashtags” në Instagram të cilat u përkasin destinacioneve nëpër botë. Vendin e parë e zë..

botuar më 21-01-20 5.58.MD

Nomadët digjitalë preferojnë atmosferën e Pamporovos

Kampet e përvitshme të nomadëve digjitalë në Pamporovo dhe Çepellare propozojnë kushte të shkëlqyera, në të cilat punonjësit në distancë mund të gërshetojnë punën me aktivitete dimërore sportive. Gjatë kësaj stine organizatorët e kampeve pranojnë turistë..

botuar më 21-01-17 7.10.PD

Më 16 janar pistat e Pamporovos përsëri hapen

Më 16 janar vendpushimi “Pamporovo” përsëri do të jetë i hapur për sportet dimërore, ndërsa operatori i ski zonës shpalli ruajtjen e çmimeve promocionale të lift-kartave deri më 22 janar. Pritet që të shtunën dhe të dielën pistat të jenë në..

botuar më 21-01-16 4.05.PD