Pushimorja Bansko hapi sezonin dimëror

Foto: BGNES

“Që nga sot, 17 dhjetori, adhuruesit e sporteve të bardha dhe malit me dëborë mund të vijnë për të pushuar në qytetin Bansko”, tha për Radion Kombëtare Bullgare kryetari i bashkisë Ivan Kadev. Në zonën e skive dhe në qytet u vendosën masa të jashtëzakonshme për sigurinë e turistëve dhe skiatorëve.


Më shumë nga rubrika

7 ide për një fundjavë të paharrueshme në bashkinë Gërmen

Burime minerale, vendbanime etnografike, tradita kolorite, gjurma nga antikiteti, tablo të bukura natyrore – Bashkia Gërmen në Rodopet Perëndimore është e pasur me oferta për pushim dhe itinerare njohëse. Për disa prej fenomeneve më të famshme në këtë..

botuar më 21-02-27 11.55.PD

Modele franceze bëjnë ski në pistat e vendpushimit “Pamporovo”

Top modelet franceze kanë zgjedhur vendpushimin “Pamporovo” në malin Rodope për pushimet e tyre dimërore. Lou Ruat dhe Lara Gautier janë parë në shpatet e vendpushimit dimëror. Të dyja modelet u bënë të famshme për pjesëmarrjen e tyre në..

botuar më 21-02-26 1.40.MD
Aeroporti i Varnës

Bullgaria pret më shumë turistë nga Rumania këtë verë

Aktualisht për Varnën për sezonin veror janë planifikuar 3 000 fluturime nga Gjermania, 1,500 nga Polonia, 900 nga Republika Çeke dhe 900 fluturime nga Britania e Madhe. Sidoqoftë, ka ende paqartësi në lidhje me zbatimin e tyre. Këtë e tha për..

botuar më 21-02-24 11.36.PD